BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x
BREAKING NEWS

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen “non grata”, nga politikanët trafikantë, tek ata që ushtrojnë presion ndaj drejtësisë

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e Berishës me komunizmin, nga emërimi sekretar partie, tek aleanca me Ramizin

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e
x

Sport

Italia mposht Belgjikën, renditet e treta në Ligën e Kombeve (Rezultati)

Italia mposht Belgjikën, renditet e treta në Ligën e Kombeve

Italia ka fituar 2-1 ndaj Belgjikës e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Pjesa e parë përfundoi ashtu siç nisi, ndërsa asnjëra skuadër nuk i konkretizoi rastet.

Në fraksionin e dytë të lojës, Italia dominoi plotësisht dhe shënoi dy gola të shpejtë. Nicolo Barella me një supergol në stilin vollej kaloi Italinë në avantazh ndaj Belgjikës (46′). Ndërsa, Federico Chiesa fitoi një penallti, të cilën e konkretizoi Domenico Berardi (65′). E tëra që bëri Belgjika, ishte goli i nderit, i realizuar nga De Ketelaere që u asisuta nga Kevin de Bruyne pas një kundëraksioni (87′).

Kështu, Italia u renditët e treta në Ligën e Kombeve, ndërsa Belgjika zë vendin e katërt. Ndërkohë, finalja mes Spanjës dhe Francës zhvillohet sonte (e diele) në orën 20:45.