BREAKING NEWS

Deklarata ‘bombë’ e Kryemadhit: McGonigal është kontaktuar sulmuar Ilir Metën

Deklarata ‘bombë’ e Kryemadhit: McGonigal është
x
BREAKING NEWS

Dosja McGonigal/ Klodiana Lala zbardh detaje të pathëna: Ish-agjenti vizitoi zyrën e Ramës i pashoqëruar nga ambasada, ja kush është Kutia e Pandorës

Dosja McGonigal/ Klodiana Lala zbardh detaje të pathëna: Ish-agjenti
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e forta: Ja çfarë i kërkoi Tom Doshi agjentit të FBI të hetonte për Ilir Metën

Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e forta: Ja çfarë i kërkoi Tom
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon si e gjeti Charlie McGonigal te restoranti i njohur: Ishte në tavolinë me ish-politikanin biznesmen

Artan Hoxha tregon si e gjeti Charlie McGonigal te restoranti i njohur: Ishte
x
BREAKING NEWS

“Jemi më pranë se kurrë ‘amnistisë fiskale’”/ Artan Hoxha ironizon projektin e Portit të Durrësit dhe zbardh prapaskenat e forta: Çmimi ”dysheme” nis nga...

“Jemi më pranë se kurrë ‘amnistisë
x
BREAKING NEWS

“Vetëm Luiz Ejlli e përmbys Ramën”/ Ish deputeti habit me deklaratën: Nuk janë burra shteti, por...

“Vetëm Luiz Ejlli e përmbys Ramën”/ Ish deputeti
x
BREAKING NEWS

“Koha e tyre ka përfunduar”, Hoxha del me deklaratën e fortë kundrejt Ramës: Bandat e tij humbet përballë uraganit blu

“Koha e tyre ka përfunduar”, Hoxha del me deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Beteja në KZAZ, analisti bën paralajmërimin e fortë: Ja çfarë do të ndodhë me zgjedhjet brenda PD-së nëse vazhdojnë kështu

Beteja në KZAZ, analisti bën paralajmërimin e fortë: Ja
x

Sport

Italia triumfon përballë Anglisë, Hungaria kthehet në "makth" për Gjermaninë

Italia triumfon përballë Anglisë, Hungaria kthehet në

Italia ka triumfuar në një ndeshje shumë të bukur ndaj Anglisë, teksa pjesa e parë ishte tepër intensvie.

Goli vendimtar nuk erdhi gjatë 45 minutave të para, e ndërsa pjesa e dytë foli pothuajse anglisht, ku miqtë e Southgate sulmuan disa herë portën e Donnarumma, por ky i fundit ishte shumë i kujdesshëm.

Por mrekullia për vendasit ndodhi në minutën e 68-të, ku një top i mahnitshëm i shërbyer nga Bonuçi pothuajse nga zona e tij, shkoi në këmbët e Raspadorit dhe sulmuesi i Napolit realizoi një gol fantastik duke i dhënë fitoren Italisë.

Nga ana tjetër, ndodhi ajo që frikësonte më shumë Flick-un, pasi Hungaria mposhti minimalisht gjermanët.

Në pjesën e parë, konkretisht në minutën e 17-të, hungarezët kryejnë një goditje këndi dhe Szalai shënoi një gol magjik nga një goditje me takë.

Gjermania domini totalisht, por goli i barazimit nuk erdhi kurrë.