BREAKING NEWS

Mblidhet Kuvendi, deputetët kërkojnë interpelancë URGJENTE me kryeministrin Rama, ja çfarë është e paralajmëruar të ndodhë sot

Mblidhet Kuvendi, deputetët kërkojnë interpelancë URGJENTE
x

Sport

Iu ofruan gjashtë milionë euro për një vit, Messi dhe Ronaldo refuzojnë ofertën e qeverisë së Arabisë Saudite, ja çfarë nuk pranuan të reklamojnë

Iu ofruan gjashtë milionë euro për një vit, Messi dhe

Arabisë Saudite. Ata i kishin kërkuar yllit portugez që të bënte promovim të vendit të tyre si destinacion turistik dhe për këtë i ishin ofruar gjashtë milionë euro për vit.

Sipas ‘The Telegrapfh’, sulmuesi i Juventusit e ka refuzuar një ofertë të tillë. Si pjesë e ofertës, Ronaldo do të shfaqej në reklama dhe do t’i kërkohej që ta vizitojë vendin.

Gazeta britanike po ashtu ka raportuar që edhe përfaqësuesve të Lionel Messi i ishte ofruar oferta dhe mundësia e njëjtë.

Kjo nuk është hera e parë që Arabia Saudite dëshiron të promovohet përmes futbollit, madje më 2020 ata kishin mirëpritur në vend edhe Superkupën e Spanjës.

Sauditët po përpiqen që promojnë një fushatë marketingu, “Vizito Saudinë”, por që ka hasur në refuzim për shkak të numrit të madh të shkeljeve të të drejtave të njeriut që  ky vend bën.