Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ja kush janë 4 kandidatët për ‘Topin e Artë’

Postuar: 21/04/2017 - 10:55

Lista e kandidatëve për luftën ndaj çmimit prestigjoz në “Topi i Artë”, këtë sezon pritet të befasojë në rangun individual.

Fichajes.net, raportoi se eliminimi i Barcelonës në garat evropiane në mënyrë drastike zvogëlon mundësitë e Leo Messi, Neymar dhe Luis Suárez në triumfin për “Topin e Artë”.

“Kandidat kryesor për ta fituar këtë çmim do të jenë: Cristiano Ronaldo, Antoine Griezmann, Paulo Dybala dhe Kylian Mbappé”, shkruan “Fichajes.net”.

Ndoshta është gati e pabesueshme por kësaj liste pritet t’i mungojë Lionel Messit i cili zëvendësohet nga Dybala ose Mbappé që po shkëlqejnë me skuadrat e tyre në Champions League.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 27/05/2017 - 07:25

Trajneri i “Djajve të Kuq” entuziast pas suksesit të skuadrës angleze në finalen e Europa League në Stokholm, ku Junajtid triumfoi ndaj Ajaksit 2-0

Postuar: 27/05/2017 - 07:23

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit, mori dje në shqyrtim ngjarjet negative të ndodhura në fushat sportive të kategorive të ndryshme të futbollit tonë, ku

Postuar: 27/05/2017 - 07:21

Në radhët e komunitetit të futbollit, veçanërisht në atë të Kategorisë Superiore, po flitet gjithnjë e më shumë për një penalizim të rëndë të Skënderbeut, i cili ka gjasa të zbr

Postuar: 27/05/2017 - 07:20

Në media qarkulluan lajme se Tirana dhe Vllaznia po përgatisnin një premio 200 mijë euro për Teutën dhe Korabin nëse do të ndalnin respektivisht Laçin dhe Flamurtarin, në mënyrë

Postuar: 27/05/2017 - 07:19

Mbrojtësi i përfaqësueses gjermane, Mërgim Mavraj, ka dhënë së fundmi një intervistë për mediat gjermane, ku ka përshkruar edicionin mjaft të mirë të Hamburgut në Bundesligë dhe

Postuar: 26/05/2017 - 07:53

Trajneri i “Djajve të Kuq” entuziast pas suksesit të skuadrës angleze në finalen e Europa League në Stokholm, ku Junajtid triumfoi ndaj Ajaksit 2-0

Postuar: 26/05/2017 - 07:51

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit, mori dje në shqyrtim ngjarjet negative të ndodhura në fushat sportive të kategorive të ndryshme të futbollit tonë, ku