Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ja me cilën skuadër do të përballet Kukësi në turin e dytë në Champions

Postuar: 18/07/2018 - 21:55

Tashmë është zyrtarizuar edhe ekipi që do të ndeshet me Kukësin në turin e dytë eliminator në Champions League. Karagabu i Ansi Agollit, e mbylli pa gola sfidën e kthimit ndaj sllovenëve të Olimpija Ljubljana, dhe me këtë rezultat kalon më tej falë fitores në takimin e parë.

Azerët kishin fituar 0-1 në transfertë ndeshjen e parë, dhe tani u mjaftuan edhe me një barazim pa gola. Kukësi do të luajë ndeshjen e parë si pritës në “Loro Boriçi”, më 24 ose 25 korrik. UEFA ka parashikuar që ndeshjet e kthimit të turit të dytë të Ligës së Kampioneve të zhvillohen më 31 korrik dhe 1 gusht. Për axhendën e plotë gjithçka do të mësohet në ditët në vijim.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/10/2018 - 20:15

Genova ka bërë befasi të papritur duke ia ndërprerë Juventusit ecurinë e përkryer të fitoreve të pandërprera në edicionin e ri të Serisë A, pasi e ndali me një barazim të shtunën në Torino.

Postuar: 20/10/2018 - 16:43

Cristiano Ronaldo është mbreti i social jo vetëm në mes të futbollistëve, por edhe ndër personazh

Postuar: 20/10/2018 - 16:17

Manchester United është ndalur në barazim 2-2 në përballjen plot emocione dhe spektakël në &ldquo

Postuar: 20/10/2018 - 07:33

Të dielën në mbrëmje do të luhet kryendeshja e kampionatit italian, derbi i “Madoninës&rdqu

Postuar: 20/10/2018 - 07:31

Partizani ka nisur të mendojë seriozisht për të ardhmen.

Postuar: 20/10/2018 - 07:30

Federata Shqiptare e Futbollit ka befasuar dhe një herë tjetër kur është fjala për çmimet e bilet

Postuar: 19/10/2018 - 20:23

Një përplasje e tmerrshme ka ndodhur ditën e sotme në Çmimin e Madh të Japonisë për garat me moto