BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x

Sport

"Janë një kundërshtar i fortë", trajneri i Izraelit i "trembet" Shqipërisë: Lojtarët e tyre kudo në Europë

"Janë një kundërshtar i fortë", trajneri i

Trajneri i Izraelit, Alon Hazan foli në konferencë për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj Shqipërisë.

Tekniku i iraelitëve i vlerësoi kuqezinjtë ndërsa tha se Shqipëria është e mbushur me lojtarë që luajnë në Europë ndërsa shtoi se kuqezinjtë pavarësisht mungesave, do të zhvillojnë një lojë shumë të mirë.

“Unë nuk justifikohem asnjëherë me mungesat si në skuadrën time, ashtu edhe në atë kundërshtare. Kemi lojtarë të mirë që mbushin hapësirat dhe këtë besoj e ka si mundësi edhe Shqipëria. Lojtarët e tyre janë kudo nëpër Europë, por do të bëjmë maksimumin për të marrë tre pikët.

Nuk kam dyshime që Shqipëria pavarësisht mungesës së ndonjë lojtarëve, do të jetë një kundërshtar shumë i fortë. Kam besim të plotë tek lojtarët e mi dhe kushdo që të zbresë në fushë është i zoti për të na dërguar tek objekti ynë: tre pikët.

Nuk na tremb agresiviteti i kundërshtarëve, nuk do të ndryshojmë stilin tonë prej tyre. Aftësitë tona janë të dukshme dhe Shqipëria do të përgatitet për këtë. Do të kenë përballë një skuadër me shumë ambicie, të shpejtë, me teknikë dhe që di mirë të luajë me topin. Duhet të mbrohemi mirë dhe jemi të shpejtë në pasime”, u shpreh Hazan.