BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x
BREAKING NEWS

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit për datën 6 korrik 2022

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit
x
BREAKING NEWS

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron politikanët: Ja lista e ministrave që përfundojnë në burg

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe
x
BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x

Sport

“Jemi vajzat e Maradonës”/ Pritja mbaroi, përgjigjet e ADN-së zbulojnë të vërtetën

“Jemi vajzat e Maradonës”/ Pritja mbaroi, përgjigjet e

Pritja mbaroi dhe më në fund u bënë të ditura rezultatet e ADN-së së Eguenia Laprovittola dhe Magali Gil, të cilat donin të dinin nëse ishin vajzat e Diego Maradonës, i cili vdiq më 25 nëntor 2020.

Tani, sipas informacioneve që u konfirmuan në “La Nacion” mga Mario Baudry, partneri dhe avokati i Veronica Ojeda, nëna e djalit më të vogël Diez, asnjëra prej tyre nuk është vajza e legjendës së futbollit.

“Ne e prisnim këtë rezultat sepse në këtë rast nuk ka asnjë fakt konkret apo juridik që tregon se ato ishin vajzat e Diegos”, siguroi avokati. Nga ana tjetër ai vazhdoi: “Nuk ka asnjë dëshmitar, asnjë histori që i vendos nënat e tyre me Diegon. Me kërkesën tonë, ekspertiza është shumë e plotë, ndaj i kemi i hequr të gjitha dyshimet. Ekspertiza është përfundimtare, ato nuk janë fëmijët e Diegos”.

Në dokumentet gjyqsore që përcaktojnë lidhjen biologjike, u përcaktua se profilet gjenetike të Maradonës me Gil dhe Laprovittola nuk janë të përputhshme.

Dokumentet thonin se rezultatet e vëzhguara përjashtojnë Diego Armando Maradonën si babai i mundshëm i Magali Alejandra Gil dhe Eguenia Mailen Laprovittola.