BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x
BREAKING NEWS

“Zgjohet” Ilir Meta dhe i dërgon mesazhin e fortë opozitës: Mos më detyroni të bëj punën tuaj

“Zgjohet” Ilir Meta dhe i dërgon mesazhin e fortë
x

Sport

Ju ka shkuar në mendje se përse kampionët i kafshojnë medaljet e tyre? Mësoni arsyen e çuditshme që fshihet pas këtij veprimi

Ju ka shkuar në mendje se përse kampionët i kafshojnë

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh. Po pse e bëjnë ata një gjë të tillë?

“CNN”-i sjell një shpjegim se e gjitha ka lidhje me nxitjen nga media.

David Ëallechinsky, anëtar i Komitetit Ekzekutiv të Shoqërisë Ndërkombëtare të Historianëve Olimpikë, i tha CNN-it në 2012 se ndoshta është një përpjekje për të kënaqur median.

“Është bërë një mani me fotografët”, thotë Ëallechinsky, bashkautor i “Libri i plotë i Lojërave Olimpike”.

“Unë mendoj se ata e shikojnë atë si një shkrepje ikonike, si diçka që ju ndoshta mund ta shisni në media. Unë nuk mendoj se është diçka që atletët ndoshta do ta bënin me mendjen e tyre.”, thotë ai.

Fenomeni nuk është ekskluziv vetëm në Lojërat Olimpike. Superylli i tenisit Rafael Nadal është bërë i famshëm pasi duket sikur dëshiron të heqë një copë nga trofeu që fitoi.