BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Sport

Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë përpara Euro 2024

Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë përpara Euro 2024

Julian Nagelsmann është emëruar si trajner i ri i Gjermanisë deri në Euro 2024 të vitit të ardhshëm, duke zëvendësuar Hansi Flick, tha Federata Gjermane e Futbollit.

Gjermania ndau rrugët me Flick në fillim të këtij muaji, një ditë pas humbjes së saj 4-1 në shtëpi ndaj Japonisë në një ndeshje miqësore, me katër herë kampionët e botës që luftuan për formën në vitet e fundit.

Julian Nagelsmann foli për emërimin e tij, duke shpjeguar: "Ne kemi një kampionat evropian në vendin tonë. Kjo është diçka e veçantë - diçka që ndodh çdo disa dekada.

"Unë do të jap gjithçka për faktin që të kemi një turne të madh në një vend të madh. Unë kam një dëshirë të madhe për të marrë përsipër këtë sfidë."

Presidenti i DFB Bernd Neuendorf shtoi në një deklaratë: "Kampionati Evropian i vitit të ardhshëm është i një rëndësie të madhe për futbollin në Gjermani në tërësi. Ne jemi të bindur se Julian Nagelsmann, si trajner i kombëtares, do të sigurojë që kombëtarja të frymëzojë tifozët e saj dhe që EURO është gjithashtu një sukses sportiv.

“Julian Nagelsmann është një trajner i jashtëzakonshëm që i qaset detyrës së tij të re me nivelin më të lartë të motivimit.

“Tani të gjithë do të fokusohemi në turneun verën e ardhshme dhe do të mbështesim Julian Nagelsmann sa më mirë që mundemi”.

Nagelsmann ka pasur një ngritje të shpejtë në majat e futbollit gjerman. Ai filloi menaxhimin në moshën 28 ??vjeçare me Hoffenheim dhe që atëherë ka drejtuar RB Leipzig dhe Bayern Munich.

Asistenti aktual i Gjermanisë Sandro Ëagner do të vazhdojë të mbështesë Nagelsmann si asistent në të ardhmen dhe Benjamin Gluck do të jetë ndihmësi tjetër i trajnerit të kombëtares.

Flick, ndihmës trajneri i paraardhësit të tij Joachim Loë kur Gjermania fitoi Kupën e Botës në 2014, mori drejtimin në 2021, por ekipi i tij arriti katër fitore në 17 ndeshjet e fundit ndërkombëtare dhe u eliminua gjithashtu në fazën e grupeve të Kupës së Botës vitin e kaluar.

Kjo ishte dalja e tyre e dytë radhazi në raundin e parë nga Kupa e Botës.

Me Euron në tokë në më pak se nëntë muaj, kampionët katër herë të botës dhe tre herë të Evropës janë të dëshpëruar për të krijuar një ekip të gatshëm për betejë në kohë për turneun, kompeticioni i parë i madh ndërkombëtar i futbollit në vend që nga viti 2006 Kupa e Botes.