BREAKING NEWS

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet e forta/ Ministrja e njohur shpërthen në ofendime ndaj anëtarëve socialistë: Jeni llumi i partisë. Nuk do ndodhë më…

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet
x
BREAKING NEWS

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe qeveritarë në rrezik, pritet publikimi i përgjimeve, emaileve dhe komunikimeve të zyrtarëve të lartë me botën e krimit e biznesmenë

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e korrupsionit dhe pastrimit të parave në Shqipëri, SHBA nuk do lejojë Metën dhe Berishën të shkaktojnë kaos dhe dhunë

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e
x
BREAKING NEWS

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin, Brukseli fut në “listën e kuqe” Serbinë pas forcimit të bashkëpunimit me Vladimir Putinin

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin,
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të madh nga Perëndimi që nga viti 1999, ja orët vendimtare të Vuçiçit, Kroacia paralajmëron se njohja e Kosovës është e afërt

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të
x
BREAKING NEWS

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet sekustrimi i pasurive të personit që ka lidhje me grupe kriminale, i përfshirë në trafikun e kokainës në Gjermani

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet
x
BREAKING NEWS

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë ekonomik i Rusisë është gjithnjë e më katastrofik

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë
x
BREAKING NEWS

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet
x

Sport

Junajtid në sulm për Obamejang dhe Kasemiron, por klubi edhe mund të shitet

Junajtid në sulm për Obamejang dhe Kasemiron, por klubi edhe mund

Klubi i njohur i Mançester Junajtid mund të shitet në ditët në vijim, pasi pronarët amerikanë e kanë lënë të hapur mundësinë, ndërkohë që situata në klub është shqetësuese e deri alarmante. Në fakt, Mançester Junajtid ka nevojë urgjente për përforcime. Edhe pse drejtuesit e klubit të famshëm anglez nuk janë kursyer, afrimet e viteve të fundit kanë qenë përgjithësisht të dështuara. Ekipi vazhdon të vuajë, ndërkohë që sezoni i ri në Premier League ka nisur me dy humbjet ndaj Brajton dhe Brentford. Holandezi Erik Ten Hag kërkon prurje dhe në skenë kanë dalë dy emra nga Spanja. Për sulmin po tentohet Pjer Emerik Obamejang, i cili pritet të largohet nga Barcelona pas zbarkimit të Robert Levandovskit në “Camp Nou”. Kapiteni i Gabonit e njeh mirë Premier League, pasi ishte pjesë e Arsenalit për katër vite (janar 2018-janar 2022). 33-vjeçarin e kërkon edhe Çelsi, që po ushtron presion për blerjen e tij, ndërkohë që “Blutë e Londrës” tani duhet të përballen edhe me konkurrencën e “Djajve të Kuq”. Nga ana tjetër, Junajtid po synon edhe një nga lojtarët më të rëndësishëm të Realit të Madridit. Anglezët kanë gati një ofertë prej 80 milionë eurosh për Kasemiron, “luftëtarin” e Realit. Brazilianin e pret dyfishim page nëse pranon kalimin në “Old Trafford”, ndërkohë që milionat e shumta tundojnë jo pak presidentin Perez, i cili mund të heqë dorë nga shërbimet e 30-vjeçarit brazilian. Ndërkohë, sipas “Manchester Evening News”, miliarderi amerikan është kundër perspektivës për të fshikulluar 37-vjeçarin pavarësisht dëshirës së tij për t’u larguar. Megjithatë, Ten Hag tani është i vënë me shpatulla pas murit për mundësinë e “heqjes qafe” të iberikasit. Madje, edhe vetë holandezi ka pohuar publikisht se Ronaldo nuk është në shitje, por ish-ylli i Realit të Madridit, thuhet se nuk flet me shokët e skuadrës, qëndron dhe drekon i vetmuar. “The Sun” zbuloi javën e kaluar se shumë lojtarë të Junajtid do të dëshironin ta shihnin Ronaldon të largohej. Ka një zemërim në rritje rreth skuadrës për qëndrimin negativ të tij. Portugezi dëshiron të largohet për arsye sportive dhe personale. Ndërsa jashtë klubit edhe partnerja Xheorxhina Rodriguez thuhet se favorizon një kthim në Spanjë për të mirën e familjes së tyre. “BBC” më tej shton se shefi ekzekutiv, Riçard Arnold, dhe drejtori sportiv, Xhon Murtog, tani po luftojnë me kohën se çfarë duhet të bëjnë përpara se të skadojë afati i transferimeve, ndonëse “bosi i madh”, Joel Gllejzërs e ka dhënë verdiktin e tij.