BREAKING NEWS

“Më tha shtyhu pas dhe nxori armën...”/ Efektivi zbulon se çfarë ndodhi mes Ludian Zaimit dhe Çaush Saliasit para vrasjes

“Më tha shtyhu pas dhe nxori armën...”/ Efektivi zbulon se
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama i jep postin e rëndësishëm ish-deputetes Vasilika Hysi

Kryeministri Rama i jep postin e rëndësishëm ish-deputetes
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama bën ndryshime të rëndësishme në qeveri

Kryeministri Rama bën ndryshime të rëndësishme në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestimin e gjyqtarit të njohur, ja çfarë e ka fundosur

Spartak Ngjela paralajmëron arrestimin e gjyqtarit të njohur, ja
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Komisioni hap kutitë e votimit, sa vota morën Berisha dhe Elezi

Zgjedhjet për kreun e PD-së/ Komisioni hap kutitë e votimit, sa
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Vjen lajmi i mirë nga Infektivi, boshatiset spitali

Covid-19 në Shqipëri/ Vjen lajmi i mirë nga Infektivi, boshatiset
x
BREAKING NEWS

I mituri plagoset me armë zjarri, niset me helikopter drejt Tiranës

I mituri plagoset me armë zjarri, niset me helikopter drejt Tiranës
x
BREAKING NEWS

“Është e dhimbshme që të hapësh ekranin dhe pas 30 vitesh të shohësh...”/ Deklarata e fortë e Robert Papës: Edi Rama nuk do të e jap këtë të drejtë nëse vërteton që...

“Është e dhimbshme që të hapësh ekranin dhe pas
x

Sport

Jurgen Klopp sulmon UEFA-n: Kjo është gara më qesharake në futboll

Jurgen Klopp sulmon UEFA-n: Kjo është gara më qesharake në

Jurgen Klopp thjesht nuk e pëlqen Ligën e Kombeve dhe nuk bën asgjë për ta fshehur këtë. Në margjinat e konferencës për shtyp, në kuadër të ndeshjes së sotme finale të Kupës së Anglisë kundër Chelsea, trajneri gjerman i “Reds” shprehu të gjithë zhgënjimin e tij për eventin ndërkombëtar, që vetëm sa shton angazhimet në këmbët e lojtarëve.

“Liga e Kombeve është një nga idetë më qesharake në botën e futbollit, – tha troç Klopp. – Lojtarët, pas 70 ndeshjesh sezonale, detyrohen të luajnë ndeshjet e Ligës së Kombeve me kombëtaret.

Katër, pesë, gjashtë ndeshje me kombëtaret… Sinqerisht do të preferoja që UEFA të merrte më shumë para nga finalja e Champions League dhe ta zhbënte këtë kompeticion”.

Kujtojmë se edicioni 2022-2023 i Ligës së Kombeve do të nisë më 1 qershor, me katër ndeshjet e para të garës që do të luhen në atë muaj. Ndeshjet e tjera janë planifikuar për në shtator.