Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Juventus merr lajmin e keq, i duhet të fillojë kampionatin pa trajnerin Maurizio Sarri (Arsyeja)

Postuar: 19/08/2019 - 23:38

Juventus është duke u përgatitur për fillimin e Seria A dhe ndeshjes së parë kundër Parma në 24 gusht. Bardhezinjt bëhen gati për fillimin e kampionatit pa trajnerin e tyre Maurizio Sarri, pasi ky i fundit është drejtuar spitalit për shkaqe shëndetësore. Nga testet e kryera në qendrën spitalore të Juventus, tekniku Sarri ka dal me ftohje të rënd e cila kishte kaluar në pneumoni. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ekipi i Juventus me një njoftim zyrtar.

‘Maurizio Sarri, u vëhzgua gjatë fundjavës pranë JTC dhe fatkeqësisht ai nuk ka mundur të drejtojë stërvitjen në terren për shkak të gripit të tij në një gjendje të avancuar. Pas testeve mjekët kanë konfirmuar një pneumoni për te cilën është caktuar terapi specifike’, thuhet në njoftimin e klubit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 23:01

Një sfidë e cila pritej të prodhonte gola dhe spektakël u mbyll në paqe me rezultatin 0-0.

Postuar: 17/09/2019 - 22:01

Janë mbyllur në barazim pa gola pjesët e para të dy supersfidave në Champions, Napoli-Liverpool s

Postuar: 17/09/2019 - 20:58

Interi e nis me barazim aventurën e tij në Champions League dhe shkak është bërë një lojtar &lsqu

Postuar: 17/09/2019 - 20:41

Slavia e Pragës është duke befasuar Interin në San Siro.

Postuar: 17/09/2019 - 17:56

Sot në orën 16:55 Interi e pret në “San Siro” Slavia Pragan në ndeshjen e vlefshme pë

Postuar: 17/09/2019 - 17:40

Me sulmin ndaj Nejmarit që dështoi këtë verë, Real Madrid ka ndryshuar objektiv, por jo qytet dhe

Postuar: 17/09/2019 - 17:01

Stërvitja e fundit e Juventusit para nisjes në Spanjë ka kaluar me të qeshura të mëdha.