BREAKING NEWS

E rëndë! Vetëvritet i burgosuri te 313-a, dalin dyshimet e para (Emri)

E rëndë! Vetëvritet i burgosuri te 313-a, dalin dyshimet e para
x

Sport

Juventus merr lajmin e keq, i duhet të fillojë kampionatin pa trajnerin Maurizio Sarri (Arsyeja)

Juventus merr lajmin e keq, i duhet të fillojë kampionatin pa

Juventus është duke u përgatitur për fillimin e Seria A dhe ndeshjes së parë kundër Parma në 24 gusht. Bardhezinjt bëhen gati për fillimin e kampionatit pa trajnerin e tyre Maurizio Sarri, pasi ky i fundit është drejtuar spitalit për shkaqe shëndetësore. Nga testet e kryera në qendrën spitalore të Juventus, tekniku Sarri ka dal me ftohje të rënd e cila kishte kaluar në pneumoni. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ekipi i Juventus me një njoftim zyrtar.

‘Maurizio Sarri, u vëhzgua gjatë fundjavës pranë JTC dhe fatkeqësisht ai nuk ka mundur të drejtojë stërvitjen në terren për shkak të gripit të tij në një gjendje të avancuar. Pas testeve mjekët kanë konfirmuar një pneumoni për te cilën është caktuar terapi specifike’, thuhet në njoftimin e klubit.