BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Një tjetër pacient hidhet nga lartësia e spitalit 'Shefqet Ndroqi' në Tiranë, policia jep detajet e para

Ngjarje e rëndë/ Një tjetër pacient hidhet nga lartësia
x

Sport

Juventus merr lajmin e mirë/ Ronaldo lë karantinën dhe do nisë stërvitjen

Juventus merr lajmin e mirë/ Ronaldo lë karantinën dhe do

Sot mbushen plot 18 ditë për Kristiano Ronaldon në izolim, që nga momenti kur ai rezultoi pozitiv me koronavirus. Portugezi ende po pret që tamponi të dalë negativ, për tu larguar nga karantina. Megjithatë ditët për këtë janë të numëruara, teksa nga dita e martë mund të bashkohet me pjesën tjetër të skuadrës.

“Tuttosport” shkruan se Ronaldo mund ta lërë izolimin brenda tre ditësh edhe nëse nuk del pozitiv në tamponin e radhës që do të bëjë. Protokolli i hartuar nga Komitetit Teknik Shkencor në Itali e lejon diçka të tillë. Ata që nuk kanë simptoma dhe kanë ngarkesë të ulët virale, mund ta lënë karantinën pas 21 ditësh për shkak se CR7 nuk mund të infektojë më të tjerët përreth.