Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Juventusi mban në lojë Milanin, Interi turpërohet nga Napoli

Postuar: 20/05/2019 - 07:32

Juventus ka rrespektuar garën në Serinë A dhe sot në ndeshjen ndaj Atalantës ka barazuar 1-1 duke mbajtur të hapur luftën për pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve.
 
Bardhezinjtë mendonin më shumë për festën pas ndeshjes dhe në fillimin e saj nuk u shfaqën shumë të vëmendshëm e pësuan gol me Iliçiç.
 
Por në fraksionin e dytë të lojës korrigjuan paraqitjen e tyre dhe krijuan më shumë raste, duke gjetur golin në fund falë një insistimi të Mandzukiç i cili barazoi dhe vulosi takimin në 1-1.
 
Barazimi gjithsesi ngjit në vendin e tretë Atalantën, e cila mund të kualifikohet në Champions nëse fiton ndeshjen e fundit, ndërsa ka pas krahëve Milanin me një pikë pak.
 
Nga ana tjetër,  Interi gaboi gjithçka në Napoli, duke u dorëzuar atje me shifrat 4-1.
 
Zielinski shënoi në pjesën e parë të sfidës për napolitanët të cilët brenda 17 minutash në pjesën e dytë çuan në 4 numrin e golave falë Meertens dhe Ruiz (2). Penalltia e Ikardit në fund shërbeu për statistikë.
 
Zikaltërit kanë në teori ndeshjen më të komplikuar në javën e fundit, pasi luajnë kundër Empolit që lufton për mbijetesë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 12:25

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në lot kur Piers Morgan i ka treguar atij pamjet e babait të tij të ndjerë.

Postuar: 15/09/2019 - 23:13

Milani ka shënuar fitoren e dytë në sezonin e ri të Serie A.
 

Postuar: 15/09/2019 - 22:13

Pas golave që shënoi në kualifikueset e Euro 2020 përballë Francës dhe Islandës, Sokol Cikalles

Postuar: 15/09/2019 - 09:19

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka rrëfyer detaje nga jeta e tij.

Postuar: 15/09/2019 - 07:49

Në stadiumin “Artemio Franchi” të Firences, Fiorentina arriti të frenojë kampionët në

Postuar: 15/09/2019 - 07:47

Dy emra të mëdhenj të futbollit shqiptar u përballën dje në stadiumin “Selman Stërmasi&rdqu

Postuar: 15/09/2019 - 07:46

Gazeta “Sot” sjell për lexuesit këtë fundjavë intervistën me një prej figurave të shq