BREAKING NEWS

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve në emision live: Pusho mos bëj zhurmuesin

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve
x
BREAKING NEWS

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe shpërthejnë bombë molotov në kufi

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe
x
BREAKING NEWS

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i sigurisë del me deklaratën e fortë: Objektivi kryesor i Serbisë është zhbërja e Kosovës

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra ndaj kryeministrit të Kosovës, ja skema që po përdor në situatën e tensionuar në Veri

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra
x
BREAKING NEWS

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari që humbi jetën në Sarandë (foto)

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari
x
BREAKING NEWS

Eksperti i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore: Ja pse u detyrua SHBA të marrë masa të forta ndaj Kosovës

Eksperti  i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore:
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve shoqërohet në polici (emri)

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve
x
BREAKING NEWS

Stuhi, erëra të fuqishme dhe breshër, parashikimi i motit për gjatë javës, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Stuhi, erëra të fuqishme dhe breshër, parashikimi i motit
x

Sport

Kalendari i Superiores/ Titulli, Europa dhe mbijetesa përcaktohen në fund, ja kur luhet java e 36

Kalendari i Superiores/ Titulli, Europa dhe mbijetesa përcaktohen në

Java e 35 e “Abissnet Superiore”, ka ngatërruar jo pak situatat për sa i përket verdikteve të sezonit dhe vetëm në javën e fundit, do të përcaktohet ekipi kampion, skuadra e katërt që shkon në Europë si edhe një skuadër që bie e tjetra që përfundon në “Play Off”.

Java e 36 e Superiores që është njëkohësisht edhe java e fundit për këtë sezon, do të luhet ditën e hënë, në datën 29 maj. Të gjitha ndeshjet do të nisin në orën 16:00 dhe pritet që të ketë takime mjaft interesante.

Partizani i vendit të parë do të presë në shtëpi Teutën, ndërkohë që Tirana udhëton në Durrës për t’u përballur me Erzenin. Bylisi shpreson ende në mbijetesë dhe përballë do të ketë Vllazninë që sheh nga Europa. Kukësi do të udhëtojë në drejtim të Rrogozhinës, aty ku e pret Egnatia që ka blinduar vendin e tretë në klasifikim. Laçi që sheh nga Europa, pret në shtëpi skuadrën e Kastriotit që ka rënë zyrtarisht nga Kategoria.

16:00 Partizani – Teuta
16:00 Erzeni – Tirana
16:00 Egnatia – Kukësi
16:00 Bylis – Vllaznia
16:00 Laçi – Kastrioti