BREAKING NEWS

OFL ‘godet’ sërish, iu dërgon ultimatumin dy 'të fortëve' të Krujës dhe të Elbasanit: Përgjigjuni brenda 48 orësh! (EMRAT)

OFL ‘godet’ sërish, iu dërgon ultimatumin dy 'të
x

Sport

Kampionat i ri, Milan i vjetër

Kampionat i ri, Milan i vjetër
Milan e ka nisur me humbje këtë sezon të ri futbollistik në javën e parë të Serie A, duke zhgënjyer tifozët.
 
Kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 1-0 nga Udinese në "Dacia Arena".
 
Jo vetëm rezultati, por dhe loja e 7 herë fituesve të Champions Leagua la shumë për të dëshiruar.
 
Të besuarit e Marco Giampaolo, i cili e nisi zyrtarisht me humbje aventurën e tij tek Milan, nuk arritën të godisnin asnjëherë në portë për 90 minuta.
 
Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 72-të nga Rodrigo Becao, pas një goditje këndi.