BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Sport

Kampionati Botëror i 'mbyll derën' kombëtares së minifutbollit, ja cila skuadër e eliminoi (emri)

Kampionati Botëror i 'mbyll derën' kombëtares së

Kombëtarja e shqiptare e minifutbollit u eliminua nga Kampionatin Botëror në fazën e 16-ve të kompeticionit. Shqipëria u mund me rezultatin 3-1 nga Ukraina në eventin që po mbahet në Gjermani.
Kombëtarja e minifutbollit e nisi me humbje kampionatin, ndërsa u mund me rezultatin 1-0 nga Portugalia.

Skuadra në vazhdim barazoi me Moldavinë 1-1 si edhe me Kolumbinë pa gola. Shqipëria e mbylli në vend të tretë në Grupin F me 2 pikë në tri takime, që i dha mundësinë të kualifikohej në fazën e eliminimit direkt. Ekipi i drejtuar nga Irtan Sejko realizoi një gol dhe pësoi dy të tjera në fazën e grupeve.


Kombëtarja e minifutbollit debutoi në këtë aktivitet, ku bëri një paraqitje të mirë e tregoi se ka një bazë të fortë për rezultate më të mira në të ardhmen.