BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Sport

Kampionati Botëror nis të dielën, FIFA del me njoftimin e rëndësishëm: 5 ekipe janë pretendentë për trofeun e madh

Kampionati Botëror nis të dielën, FIFA del me njoftimin e

Këtë fundjavë starton eventi më i rëndësishëm futbollistik: kampionati botëror 2022, i cili do të zhvillohet në Katar.

Ky edicion do të jetë më i  veçantë, pasi ndryshe nga  herët e tjera është i pari botëror që do të luhet në dimër dhë në një vend në Lindjen e Mesme sic është Katari. Në kompeticion bëjnë pjesë 32 ekipe kombëtare që do të zhvillojnë 64 ndeshje në 28 ditë.

Ekipët pretendent për të rrëmbyer Kupën e Botës këtë vit, sipas FIFA-S, janë Brazili, Belgjika, Argjentina, Franca dhe Anglia.

Ky event do të jetë  i fundit për yjet e futbollit si Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo. Argjentinasi 35 vjecar ka fituar 7 herë topin e artë dhe tashmë synon të japë maksimumin për të marrë një tjetër trofe.

Ronaldo nga ana tjetër është 37 vjec: ai ka arritur të fitojë europianin por kurrë nuk ka shkelur në një finale botërori.

Ndërkohë në botëror do të mungojnë për shkak të dëmtimeve Sadio Mane, Gonzales, Korea dhe Tiago Almanta ndërsa rrezikon Pol Pogba.

Turneu do të ketë 8 grupe me nga 4 skuadra.Vetëm 2 ekipe nga cdo grup do të vazhdojë në raundin e të 16-ve ku fillojnë eliminimet. Në këtë fazë vetëm 8 ekipe do të kalojnë në çerek finale,më pas 4 në gjysëmfinale dhe dy në finalen e madhe.

Disa nga ndeshjet më interesante pritet të jenë përballjet Senegal – Hollandë, Argjentinë – Meksinë dhe Spanjë – Gjermani.

Në 20 nëntor ndeshja hapëse e botërorit do të jetë ajo mes vendit organizator Katarit, kundër  Ekuadorit. Ky turne do të përfundojë më 18 dhjetor kur do të shpallet dhe skuadra kampione  e botës.