Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kampioni i botës rrëfen tmerrin pas Botërorit: Qëndrova 24 orë shtrirë

Postuar: 10/02/2019 - 13:13

Të shpallesh kampion dhe më pas të kalosh në depresion.Kjo ka ndodhur me kapitenin e francës, Hugo Loris i cili nuk e ka përjetuar aspak mirë përfundimin e botërorit.

Portieri i njohur tregon se ka kaluar një gjendje depresive e cila e ka friksuar ndjeshëm.
 
Për “Telegraph” ai ka rrëfyer gjithë përvojën e tij pas kampionatit që u zhvillua verën e kaluar në Rusi.
 
Loris tregon:
 
Pasi fiton Botërorin, 2-3 ditë pas këtij eventi ke se me çfarë te merresh, çfarë të tregosh etj, etj. Janë festimet, takimet zyrtare dhe detyrime të tjera të këtij lloji. Më pas, pasi përfundon gjithë këto takime e ceremoni zyrtare nis një zbrazëti e frikshme. Mendërisht dhe psikologjikisht je në një humbëtirë. Ishte një moment depresioni për mua.
Kam qëndruar 24 orë rresht shtrirë në krevat për të harruar gjithçka. Ndihesha tërësisht bosh. E dija që as pushimet nuk kisha për t’i shijuar ashtu si gjithnjë, pasi sezoni i ri me Tottenham ishte në derë. Por tani ai depresion ka kaluar. Jam një tip që mësoj shumë nga çdo përvojë, pozitive apo negative. Për mua tani ka nisur një histori e re, në çdo moshë mund të mësosh diçka të re”.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 17:03

Zyrtare klubi i Bayern Munich arrin marrëveshjen me Barcelonën për sulmuesin brazilian Philippe Coutinho.

Postuar: 17/08/2019 - 07:31

Trajneri i Realit të Madridit, Zinedin Zidane, ka bërë një hap prapa dhe i “lutet” su

Postuar: 17/08/2019 - 07:28

Merkato e verës po shkon drejt fundit dhe klubet e Superiores po nxitojnë të përmbushin objektiva

Postuar: 17/08/2019 - 07:26

Në sezonin e ri vetëm tri skuadra do të luftojnë për titullin.

Postuar: 16/08/2019 - 18:52

Eden Hazard nuk do të udhëtojë me Realin për transfertën me Celta Vigon në javën e parë të La Lig

Postuar: 16/08/2019 - 07:30

Mesi apo Ronaldo do ta fitojë “Topin e Artë”?