BREAKING NEWS

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron për 48 pasuri: U bllokuan në kundërshtim me ...

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron
x

Sport

Kampioni i botës tërhiqet nga futbolli: Lamtumira më dhemb

Kampioni i botës tërhiqet nga futbolli: Lamtumira më dhemb

Sebatian Schweinsteiger ka lajmëruar tërheqjen e tij nga futbolli. Ish-kapiteni i përfaqësueses gjermane, i cili kohët e fundit është aktivizuar te Chicago Fire në MLS, në një postim në Instagram shkruan se ka ardhur koha të largohet.

Ish-lojtari i Bayern Munich dhe Manchester United shkruan në rrjetet sociale:

“Lamtumira nga futbolli më dhemb, por jam i lumtur për detyrat e reja që do të më presin. Di t’i qëndroj besnik futbollit,”