BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x

Sport

Kapiteni Bitri largohet nga Partizani, firmos në Çeki për Ostravën

Kapiteni Bitri largohet nga Partizani, firmos në Çeki për

Kur merkatos i mbetet dhe një 10 ditësh të mbyllet, një tjetër largim ndodh tek Partizani. Eneo Bitri nuk do të jetë më pjesë e të kuqve. Mbrojtësi do të vijojë karrierën e tij në Çeki. Mësohet se 26-vjeçari do të bëhet pjesë e Banik Ostrava teksa ka firmosur një kontratë për një vit e gjysmë nga e cila do të përfitojë 200.000 euro në sezon. Mbrojtësi kishte një marrëveshje me presidentin Gazmend Demi, që në rast të një oferte nga jashtë ai mund të largohej si një futbollist i lirë. Për mbrojtësin nga Berati kishte interes dhe nga Bundesliga 2, konkretisht nga Braunshveig, por në fund lojtari preferoi transferimin në futbollin çek. Skuadra e Banik Ostrava ndodhet aktualisht në vendin e 10-të me 20 pikë, e synon minimalisht të shmangë zonën e “play-out”. Bitri këtë edicion ishte kapiteni i të kuqve duke e ndihmuar skuadrën në pjesën e parë të sezonit në 16 ndeshje duke shënuar dhe 2 gola. Për 26-vjeçarin nuk është eksperienca e parë jashtë vendit pasi më parë ka luajtur dhe me Astana në Kazakistan. Mbrojtësi nga Berati është grumbulluar së fundmi dhe nga Kombëtarja e Shqipërisë, teksa është aktivizuar në ndeshjet miqësore me Armeninë, Arabinë Saudite dhe Katarin.