Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kapiteni Sergio Ramos reagon pas shkarkimit të tranjerit Lopetegu

Postuar: 13/06/2018 - 15:52

Sergio Ramos, ka reaguar përmes një postimi në rrejtët sociale pas shkarkimit të Julen Lopetelui dhe emërimit të Fernando Hierrors në vend të tij.
Mëngjesin e sotëm, mediat spanjolle raportuan se lojtarët spanjollë me në krye kapitenin Ramos, po bënin përpjekje të mëdha për ta shpëtuar Lopeteguin nga shkarkimi.

Megjithatë, Federata e Futbollit të Spanjës e shkarkoi Julen Lopetegui duke i tronditur të gjithë. Shkarkimi i tij erdhi si pasojë e marrëveshjes që Lopetegui e kishte bërë fshehurazi me Real Madridin për t’u ulur në stolin e këtij të fundit pas përfundimit të Botërorit.

Ndërkohë, Ramos ka shkruar se Kombëtarja është e bashkuar.

“Ne jemi Kombëtarja, e përfaqësojmë emblemën, ngjyrat dhe vendin. Përgjegjësia dhe përkushtimi janë me ju dhe për ju. Dje, sot dhe nesër gjithmonë të bashkuar”.Presidenti i Federatës spanjolle tha se ata nuk kishin qenë në dijeni dhe e kishin kuptuar se Lopetegiu do t’i bashkohej klubit madrilen vetëm pesë minuta para se njoftimi të bëhej publik. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2018 - 10:01

FIFA ka nisur procedurat disiplinore kundër Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit për shkak të mënyrës se si i festuan golat e tyre në fitoren e Zvicrës kundër Serbisë.

Postuar: 24/06/2018 - 09:58

FIFA ka nisur procedurat disiplinore kundër Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit për shkak të mënyrës

Postuar: 24/06/2018 - 08:04

Basketbolli në Shqipëri është në një fazë tranzicioni ku gërshetohen fenomene pozitive e negative

Postuar: 24/06/2018 - 08:00

Botërori i Ruysisë vijon të prodhojë emocione dhe spektakël, teksa janë prodhuar4 edhe rezultatet

Postuar: 24/06/2018 - 07:55

Gjermania arriti me mjaft mund dhe thuajse nga hiçi një fitore që i jep vlerë asaj në këtë kampio

Postuar: 23/06/2018 - 23:15

Me një ndeshje dhe fitore dramatike në minutat e fundit të takimit, Gjermania mund të eleminohet

Postuar: 23/06/2018 - 23:00

Kombëtarja e Gjermanisë ka fituar në fund me rezultat 2-1 ndaj asaj të Suedisë në ndeshjen e dytë