BREAKING NEWS

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e COVID, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien ndjeshëm rastet e reja/ Ministria e Shëndetësisë
x

Sport

Kapitullojnë në shtëpi kuqezinjtë e Rejas, yjet e Anglisë festë në Tiranë (VIDEO)

Kapitullojnë në shtëpi kuqezinjtë e Rejas, yjet e

Kombëtarja shqiptare në ndeshjen eliminatore për Botërorin Katar 2022 ndaj Anglisë të zhvilluar në “Air Albania”, ka kalë me asnjë pikë.

Kombëtarja e “Tre Luanëve” arriti të triumfojë 0-2, me gola të shënuar nga Harry Kane dhe Mason Mount.

Në pjesën e parë vendosi një gol i kapitenit Harry Kane ndërsa në të dytën ishte Mound që dyshojë shifrat. Në dy momente ishim dhe më fat teksa anglezët goditën traversën me Kane dhe shtyllën pingule me Foden. Historia e këtij takimi mbase mund të kishte marrë një tjetër rrjedhë nëse Myrto Uzuni nuk do të shpërdoronte atë rast të pastër në minutën e 13-të.