BREAKING NEWS

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se
x
BREAKING NEWS

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë është diskutuar mes tyre

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin, zbuloni se çfarë nga pret sot

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin,
x
BREAKING NEWS

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj përfitoi nga Klodian Zoto

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi tokë!

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi
x
BREAKING NEWS

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto, ish prokurori zbardh detaje të forta: Indicie të rëndësishme...

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto,
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i brendshëm është më i rrezikshëm se ai i jashtëm

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i
x

Sport

Karton i bardhë për “fair-play”, ndodh në Portugali

Karton i bardhë për “fair-play”, ndodh në Portugali

Rregulloret e futbollit ndryshojnë herë pas here, nëpërmjet vendimeve që merren pasi testohen të gjitha veprimet në terren nga shkencëtarë dhe ekspertë të specializuar të lojës. Futja e teknologjisë (VAR) e ka bërë futbollin më interesant, sidomos në aspektin e “fair-play”-it, por ka ende probleme që lindin si pasojë e vonesave në leximin e teknologjisë. Ndërkohë, një tjetër surprizë vjen në këtë aspekt në lidhje me dhënien e kartonëve, këtë herë kartonë që rrisin pikët e imazhit për lojtarët dhe klubet. kështu, kartoni i parë i bardhë i futbollit është shfaqur gjatë një ndeshjeje derbi në ligën e femrave të Portugalisë, në të cilën janë përballur Benfika dhe Sportingu i Lisbonës. Kartoni u dha për të njohur lojën e ndershme gjatë ndeshjes në këtë rast të dy ekipet mjekësore kishin nxituar për të ndihmuar një tifoz në tribunë. Kjo është hera e parë në historinë e futbollit që kartoni i bardhë është shfaqur. Këtë e bëri gjyqtarja Katarina Kampos. Publiku në tribuna e mirëpriti këtë veprim të gjyqtares dhe e duartrokiti. Kartonin e verdhë, ajo ia tregoi dy stafeve mjekësore.