BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Sport

Karton i bardhë për “fair-play”, ndodh në Portugali

Karton i bardhë për “fair-play”, ndodh në Portugali

Rregulloret e futbollit ndryshojnë herë pas here, nëpërmjet vendimeve që merren pasi testohen të gjitha veprimet në terren nga shkencëtarë dhe ekspertë të specializuar të lojës. Futja e teknologjisë (VAR) e ka bërë futbollin më interesant, sidomos në aspektin e “fair-play”-it, por ka ende probleme që lindin si pasojë e vonesave në leximin e teknologjisë. Ndërkohë, një tjetër surprizë vjen në këtë aspekt në lidhje me dhënien e kartonëve, këtë herë kartonë që rrisin pikët e imazhit për lojtarët dhe klubet. kështu, kartoni i parë i bardhë i futbollit është shfaqur gjatë një ndeshjeje derbi në ligën e femrave të Portugalisë, në të cilën janë përballur Benfika dhe Sportingu i Lisbonës. Kartoni u dha për të njohur lojën e ndershme gjatë ndeshjes në këtë rast të dy ekipet mjekësore kishin nxituar për të ndihmuar një tifoz në tribunë. Kjo është hera e parë në historinë e futbollit që kartoni i bardhë është shfaqur. Këtë e bëri gjyqtarja Katarina Kampos. Publiku në tribuna e mirëpriti këtë veprim të gjyqtares dhe e duartrokiti. Kartonin e verdhë, ajo ia tregoi dy stafeve mjekësore.