BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka rezervuar moti për ditët e para të Dhjetorit (TABELAT)

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka
x
BREAKING NEWS

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia tronditet nga një skandal spiunazhi si nëpër filma, zbulohet një ndërtesë plot me oficerë të inteligjencës sekrete të Kremlinit

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia
x
BREAKING NEWS

(VIDEO) "U kry... mos e fut aty"/ Ambasadores Yuri Kim i ndodh incidenti në Tiranë, një personazh i njohur për mediat kërcënon diplomaten, truprojat e largojnë me shpejtësi

(VIDEO) "U kry... mos e fut aty"/ Ambasadores Yuri Kim i ndodh
x

Sport

Kasano lavdëron Asllanin: Ai është i mirë por luan i frikësuar nga Inzagi

Kasano lavdëron Asllanin: Ai është i mirë por luan i

Rezultatet zhgënjyese në këtë fillim të sezonit për Interin që ka regjistruar katër humbje në tetë ndeshjet e para të Serisë A, bëjnë që trajneri Simone Inzagi të përfundojë në bankën e të akuzuarve. Drejtuesit ende i kanë dhënë besim, megjithatë skuadrës i duhet të reagojë shpejt teksa pjesë e 11-tëshes titullare në ndeshjen e fundit ndaj Romës në kampionat ishte edhe Kristjan Asllani. Paraqitja e mesfushorit të kombëtares u komentua pozitivisht, megjithatë duket se ish-lojtarit të Inter Antonio Kasano, i ka bërë diçka përshtypje në lidhje me ndeshjen e zhvilluar nga 20-vjeçari. Barezi që na ka mësuar duke folur haptazi thekson se mesfushori shqiptar luan i frikësuar pasi trajneri Inzagi nuk i beson. “Problemi i Interit qëndron në mesfushë, në ndeshjen e fundit aktivizuan atë djaloshin (Kristjan Asllanin) i cili është shumë i fortë. Por, në fushë shihet që luan i frikësuar sepse trajneri Inzagi nuk i beson. Kështu ndodh edhe me Robin Gosens, duket si një “peshk jashtë ujit”. Inzagi bën mirë të “zgjohet” pasi përndryshe do të jetë shumë vonë”, u shpreh Kasano. Ndërkohë, pas debutimit si titullar me fanellën e Interit në ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj Romës, Kristjan Asllani është gati të marrë përgjegjësinë edhe për sfidën ndaj Barcelonës në Champions League. Trajneri Simone Inzagi foli në konferencë për shtyp para sfidës me katalanasit teksa shtoi se Asllani është gati për të luajtur sërish ndërsa shtoi se në ndeshjen ndaj Romës, tregoi kualitetin ashtu siç ka bërë prej ditës së parë që është transferuar te Inter. “Sa i përket Asllanit, ai zhvilloi një ndeshje shumë të mirë ndaj Romës. Tregoi ato kualitetet që i ka shfaqur prej ditës së parë që është në skuadër. Sigurisht është gati për të luajtur edhe ndaj Barcelonës”, tha Inzagi.