BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen e rëndësishme me këtë vend

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë gjahu, më pas shkoi tek vëllai i tij dhe...

Si ndodhi tragjedia në Gramsh? 75 vjeçari vrau gruan me armë
x
BREAKING NEWS

Dhunimi i gazetarit Elvis Hila, BE del me reagimin e fortë: Dënojmë sulmin, autoritetet të hetojnë ngjarjen

Dhunimi i gazetarit Elvis Hila, BE del me reagimin e fortë:
x
BREAKING NEWS

Ekzekutoi me armë gjahu gruan dhe vëllanë, arrestohet autori i tragjedisë në Gramsh

Ekzekutoi me armë gjahu gruan dhe vëllanë, arrestohet autori i
x

Sport

Kastrioti, statistikat në 12 javë i japin të drejtën e mbijetesës këtë sezon

Kastrioti, statistikat në 12 javë i japin të drejtën e

Kastrioti është një skuadër që luan për të qëndruar në Superiore. Edhe sezonin e shkuar në këtë objektiv ishte dhe e realizoi. Edhe këtë vit futbollistik synon të mbetet pjesë e më të mirëve., deri tani ndodhet në pozita të mira, pasi ka 15 pikë, 7 më pak se kryesuesit që janë Tirana dhe Partizani, por nga ana tjetër ndodhet në mesin e artë të tabelës, në kushtet kur i lind e drejta optimiste për të shpresuar në realizimin e objektivit madhor, atë të mbetjes në elitë. Pra, në 12 javët e luajtura në Superiore deri në këtë moment, lojtarët e klubit krutan kanë grumbulluar 15 pikë, dhe pozicionohen në vendin e gjashtë. Me 3 fitore, 6 barazime dhe 3 humbje, skuadra krutane ka gjetur një ekuilibër të plotë, duke qenë një grup shumë i vështirë për t’i mundur. Problemi i Kastriotit duket të jetë sulmi, pasi nuk shënon mjaftueshëm. Ka shënuar 9 gola deri tani, por ka pësuar vetëm 8 gola, duke qenë mbrojtja e dytë më e mirë e kampionatit, pas asaj të Egnatias. Kjo e fundit ka pësuar vetëm 7 gola. Po të krahasohet me ekipet e tjera sa i takon statistikave, duket se skuadra krutane e ka bilancin pozitiv me +1 gol diferencë, që do të thotë se ka bilanc pozitiv dhe për rrjedhojë ndodhet në pozita disi më të mira. E thënë me fjalë të tjera, statistikat e korrura në 12 javët e para na dëshmojnë për një ekip të ekuilibruar, me rezultate pozitive, që shënon pak, por pëson pak, që ruan vazhdimësi, që di të marrë rezultatin e duhur në kohën e duhur dhe që ka objektiv të qartë mbijetesën nëpërmjet filozofisë së marrjes së pikëve të domosdoshme. Jo rastësisht, mediat sportive dhe vetë opinionistët kanë shprehur konsideratë shumë pozitive dhe janë frymëzuar nga këto shifra të skuadrës krutane, e cila po e bën garën edhe më të bukur. Kjo e krahasuar sidomos me një vit më parë, ku pas 12 javësh kishte vetëm 5 pikë.