BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Sport

“Katar 2022”/ Numërimi mbrapsh i Botërorit ka filluar! Zbardhet kalendari i plotë i Botërorit: Publikohen të gjitha datat dhe ndeshjet deri në finale...

“Katar 2022”/ Numërimi mbrapsh i Botërorit ka filluar!

Numërimi mbrapsh i Botërorit ka filluar. Të dielën, në 17:00, në stadiumin “Al Bayt” të Dohas, do të luhet Katar-Ekuador, ndeshja hapëse e Kupës së Botës “Katar 2022”, e vlefshme për grupin A. Katër takimet ditore të fazës së grupeve, do të luhen në orën 11:00, 14:00, 17:00 dhe 20:00. Përveç ndeshjeve të ditës së fundit të secilit grup, të cilat do të luhen dy nga dy, në orën 16:00 dhe 20:00.

Pas ndeshjeve në grupe, do të luhen menjëherë ndeshjet e 1/16-ve, nga data 3 deri më 6 dhjetor. Më pas do të ketë ditë pushimi deri në fillimin e çerekfinaleve, që do të luhen në datat 9 dhe 10 dhjetor. Dy gjysmëfinalet do të zhvillohen më 13 dhe 14 dhjetor dhe Kupa e Botës do të kulmojë me ndeshjen për vendet 3-4 më 17 dhjetor dhe finalen e madhe  më 18 dhjetor.

Ja dhe kalendari i plotë i ndeshjeve të Botërorit:

17:00 - Katar-Ekuador (Grupi A)

E hënë, 21 nëntor
14:00 - Angli-Iran (Grupi B)
17:00 - Senegal-Holandë (Grupi A)
20:00 - SHBA-Uells (Grupi B)

E martë, 22 nëntor
11:00 - Argjentinë-Arabia Saudite (Grupi C)
14:00 - Danimarkë-Tunizi (Grupi D)
17:00 - Meksikë-Poloni (Grupi C)
20:00 - Francë-Australi (Grupi D)

E mërkurë, 23 nëntor
11:00 - Marok-Kroaci (Grupi D)
14:00 - Gjermani-Japoni (Grupi E)
17:00 - Spanjë-Kosta Rika (Grupi E)
20:00 - Belgjikë-Kanada (Grupi F)

E enjte, 24 nëntor
11:00 - Zvicër-Kamerun (Grupi G)
14:00 - Uruguaji-Koreja e Jugut (Grupi H)
17:00 - Portugali-Gana (Grupi H)
20:00 - Brazil-Serbi (Grupi G)

E premte, 25 nëntor
11:00 - Uells-Iran (Grupi B)
14:00 - Katar-Senegal (Grupi A)
17:00 - Holandë-Ekuador (Grupi A)
20:00 - Angli-SHBA (Grupi B)

E shtunë, 26 nëntor
11:00 - Tunizi-Australi (Grupi D)
14:00 - Poloni-Arabia Saudite (Grupi C)
17:00 - Francë-Danimarkë (Grupi D)
20:00 - Argjentinë-Meksikë (Grupi C)

E diel, 27 nëntor
11:00 - Japoni-Kosta Rika (Grupi E)
14:00 - Belgjikë-Marok (Grupi F)
17:00 - Kroaci-Kanada (Grupi F)
20:00 - Spanjë-Gjermani (Grupi E)

E hënë, 28 nëntor
11:00 - Kamerun-Serbi (Grupi G)
14:00 - Koreja e Jugut-Gana (Grupi H)
17:00 - Brazil-Zvicër (Grupi G)
20:00 - Portugali-Uruguaji (Grupi H)

E martë, 29 nëntor
16:00 - Holandë-Katar (Grupi A)
16:00 - Ekuador-Senegal (Grupi A)
20:00 - Uells-Angli (Grupi B)
20:00 - Iran-Shtetet e Bashkuara (Grupi B)

E mërkurë, 30 nëntor
16:00 - Tunizi-Francë (Grupi C)
16:00 - Australi-Danimarkë (Grupi C)
20:00 - Poloni-Argjentinë (Grupi D)
20:00 - Arabia Saudite-Meksikë (Grupi D)

E enjte, 1 dhjetor
16:00 - Kanada-Marok (Grupi F)
16:00 - Kroaci-Belgjikë (Grupi F)
20:00 - Japoni-Spanjë (Grupi E)
20:00 - Kosta Rika-Gjermani (Grupi E)

E premte, 2 dhjetor
16:00 - Gana-Uruguaji (Grupi H)
16:00 - Koreja e Jugut-Portugali (Grupi H)
20:00 - Kamerun-Brazil (Grupi G)
20:00 - Serbi-Zvicër (Grupi G)

E shtunë, 3 dhjetor
16:00 - Fituesi i Grupi A - E dyta e Grupi B
20:00 - Fituesi i Grupi C - E dyta e Grupit D

E diel, 4 dhjetor
16:00 - E dyta e Grupi C - E para e Grupit D
20:00 - E dyta e Grupi A - E para e Grupit B

E hënë, 5 dhjetor
16:00 - Fituesi i Grupit E - I dyti i Grupit F
20:00 - Fituesi i Grupit G - I dyti i Grupit H

E martë, 6 dhjetor
16:00 - E dyta e Grupi E - E para e Grupit F
20:00 - E dyta e Grupi G - E para e Grupit H

E premte, 9 dhjetor
16:00 - Fituesi i ndeshjes së 3-të - Fituesi i ndeshjes së 4-t
20:00 - Fituesi i ndeshjes së 1-rë - Fituesi i ndeshjes së 2-të

E shtunë, 10 dhjetor
16:00 - Fituesi i ndeshjes së 7-të - Fituesi i ndeshjes së 8-të
20:00 - Fituesi i ndeshjes së 5-të – Fituesi i ndeshjes së 6-të

E martë, 13 dhjetor
20:00 - Fituesi i çerekfinales së parë - Fituesi i çerekfinalja së katërt

E mërkurë, 14 dhjetor
20:00 - Fituesi i çerekfinales së tretë - Fituesi i çerekfinales së katërt

E shtunë, 17 dhjetor
16:00 - Humbësi i gjysmëfinales së parë - Humbësi i gjysmëfinales së dytë

Finalja, e diel, 18 dhjetor
16:00 - Fituesi i gjysmëfinales së parë - Fituesi i gjysmëfinales së dytë