BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x

Sport

Katari e nis me humbje Kupën e Botës, ylli i Fenerbahçe i jep fitoren Ekuadorit

Katari e nis me humbje Kupën e Botës, ylli i Fenerbahçe i jep

Kupa e Botës nisi sot zyrtarisht më 20 nëntor dhe do të përfundojë më 18 dhjetor në finalen e madhe.

Në ndeshjen e parë hapëse të vendit organizator, Ekuadori ka mpostur 0-2 Katarin.

Ndeshja nisi mjaft mirë për Ekuadorin teksa që në minutën e 3 gjetën golin me Valencian por, ai u anulua për pozicion jashtë loje.

Megjithatë, 13 minta më vonë Valencia gjeti sërish golin këtë herë nga pika e bardhë e penalltisë.

Duket se sot ishte dita e sulmuesit te Fenerbache, i cili në minutën e 31′ gjeti sërish golin këtë herë me kokë duke e mbyllur sfidën me dopietë.

Ecuadori ngjitet kështu në vendin e parë me 3 pikë në Grupin A, në pritje të sfidës tjetër të grupit  Senegal-Holandë e cila luhet nesër në orën 17:00.