Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kategoria e Parë/ Tirana e pandalshme, merr 3 pikë edhe në Fushë-Krujë

Postuar: 10/12/2017 - 09:48

Këtë sezon ka një konkurrencë të fortë dhe në Kategorinë e Parë, në të dy grupet, por vëmendja më e madhe është në Grupin B (Jugut), pasi aty militon një nga skuadrat më me emër në futbollin tonë, Tirana, e cila po bën përpjekje të krijojë diferencën e duhur që në këtë pjesë të parë të sezonit, për të mundësuar rikthimin në elitë, pra në Superiore. Dhe në fakt, nuk ndalen skuadrat kryesuese në javën e 10-të të Kategorisë së Parë. Në Grupin A, nga tri ndeshje përfunduan vetëm dy, pasi Tërbuni-Besëlidhja u ndërpre për shkak të motit të keq. Korabi nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 në shtëpi me Erzenin, ndërsa Kastriotit i mjaftoi një gol për të mposhtur minimalisht Burrelin. Në Grupin B Tirana e siguroi që në pjesën e parë fitoren 0-3 me Ilirinë e Fushë Krujës, ndërsa Bylisi bëri detyrën duke iu imponuar me rezultatin 2-0 Shkumbinit. Në Kuçovë sfida mes Naftëtarit dhe Turbinës përfundoi në barazim 0-0, Apolonia fitoi 0-2 në fushën e Shënkollit, ndërsa Pogradeci kaloi 3-1 Tomorin. Në Grupin A vazhdon të kryesojë bindshëm Besëlidhja me 26 pikë, ndërsa Tirana ruan diferencën prej katër pikësh me Bylisin. Tirana dhe Bylisi duket e do të duelojnë në grupin B deri në javën e fundit për t’u ngjitur në Superiore, kurse në Grupin e Veriut ka më shumë ekipe që rivalizojnë për kreun.

 

Grupi A

Tërbuni-Besëlidhja 0-0 (e ndërprerë)

Korabi-Erzeni  1-1

Kastrioti-Burreli 1-0

E diel

Dinamo-Besa

Vllaznia B-Egnatia

Grupi B

Bylis-Shkumbini         2-0

Naftëtari-Turbina        1-1

Iliria-Tirana                 0-3

Shënkolli-Apolonia     0-2

Pogradeci-Tomori       3-1

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/03/2018 - 15:49

Portugezi Kristiano Ronaldo akuzohet për evazion fiskal e shumës 14.7 milionë euro. Fituesi 5 herë i “Topit të Artë” ndodhet në një situatë të vështirë. Çështja vazhdon të jetë nën hetim, pavarësisht se ai e mohon këtë gjë.

Postuar: 24/03/2018 - 08:29

Braziliani Nejmar po kalon momente të vështira, pasi ndodhet i dëmtuar dhe në kohë rikuperimi në Brazil, pas atij dëmtimi të rëndë që pati në kampionatin francez disa javë më pa

Postuar: 24/03/2018 - 08:26

Në k o n f e r e n c ë n e zakonshme për shtyp që organizoi ekipi kombëtar dje, nga Durrësi ku është akomoduar, foli gardiani i skuadrës kombëtare dhe një prej lojtarëve më të r

Postuar: 24/03/2018 - 08:24

Shqipëria U-21 dështon të marrë qoftë dhe një pozicion të pranueshëm në renditjen e grupit të dytë eliminator për Europianin e kësaj moshe.

Postuar: 23/03/2018 - 15:48

Peshëngritja shqiptare merr një tjetër goditje. Pas Romela Begës, edhe Evangjeli Veli  rezulton pozitive në testin anti-doping. 

Postuar: 23/03/2018 - 12:31

Treshes sulmuese të Borussia Dortmund i është bashkruar edhe rekordmeni olimpik, Usain Bolt,Që nga nga dita e ejte ai po stërvitet me lojtarëte Borussias  

Postuar: 23/03/2018 - 11:27

Gianluigi Buffon vlerësoi Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, ndonëse veterani veçoi kualitetin teknik të sulmuesit të Barcelonës.Kapiteni i Juventusit e përshkroi yllin e Bar