BREAKING NEWS

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e njohur që bënë shumë zhurmë që pritet të marrin mandatin e deputetit në seancën e radhës (NJOFTMI I PLOTË)

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e
x
BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka rezervuar moti për ditët e para të Dhjetorit (TABELAT)

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka
x
BREAKING NEWS

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia tronditet nga një skandal spiunazhi si nëpër filma, zbulohet një ndërtesë plot me oficerë të inteligjencës sekrete të Kremlinit

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia
x

Sport

Kategoria e Parë/ Humbën me Korabin, Turbina akuzon gjyqtarin Sulko

Kategoria e Parë/ Humbën me Korabin, Turbina akuzon gjyqtarin Sulko

Turbina humbi me Korabin në Peshkopi, por klubi cerrikas ka sulmuar gjyqtarin e ndeshjes Granit Sulko për arbitrim të njëanshëm. Këtë akuzë e tha vetë trajneri Engjëll Belshi. “Nuk jemi mundur nga Korabi, por nga Granit Sulko. Gjykimi ishte skandaloz. Ai u tregua i paaftë dhe i njëanshëm. Pamjet filmike flasin vetë. Turp për të që një arbitër me karrierë, të tregohet kaq mizor me klubin tonë, që ka shpenzuar shumë këtë sezon. U tall me djersën tonë. Goli i dytë duket qartë që ishte faull për ne dhe karton i kuq për lojtarin kundërshtar. Në fund të ndeshjes goditëm shtyllën dhe topi kthehet në lojë. Një nga futbollistët tanë pengohet rëndë në zonë, ky gjyqtar, që vetëm i tillë nuk është, nuk jep penallti. Faulle pa fund në dëmin tonë, që frenuan lojën tonë, bënë që ne të humbin këtë sfidë. Një gjyqtar frikacak, që iu tremb vendësve që i bënin presion pas çdo vendimi që jepte. Federata të marrë masa ndaj këtij arbitri, që i iku loja nga duart nga frika dhe na mundi me veprimet e tij”, tha Engjëll Belshi. Duket qartë se cerrikasit janë të pakënaqur me arbitrimin, paçka se fitorja e Korabit në Peshkopi edhe pritej dhe është e justifikuar me forcën e skuadrës dibrane.