BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Sport

Kategoria Superiore, Partizani përballë Teutës, Vllaznia sfidon Bylisin

Kategoria Superiore, Partizani përballë Teutës, Vllaznia sfidon

Pas 2 javësh pushim, këtë të shtunë rikthehet Superliga Shqiptare me ndeshje të forta dhe që mund të vendosin shumë për fatin e sezonit. Vëmendja është në “Niko Dovana” aty ku Partizani përballet me djemtë e Edi Martinit.

Edhe pse dy skuadra me objektiva të ndryshëm në kampionat, për secilën prej tyre detyrim janë vetëm 3 pikët. Bregdetarët duan të largohen nga zona e ftohtë ndërsa “demat” mbeten një nga ekipet pretendente për titullin.

Vllaznia ka një detyrë më të thjeshtë në letër përballë Bylisit që vetëm matematika e mban akoma në lojë për të qëndruar në elitën e futbollit. Të drejtuar nga trajneri Miloti, tek Vllaznia çështja më e përfolura është rikthimi i Liridon Latifit që pritet të jetë një nga pikat e forta në kampin shkodran. 

Në duelin tjetër të së shtunës, Kukësi përballet me Egnatian ndërsa dy ndeshjet e tjera do të luhen të dielën Tirana pret në Elbasan Erzenin ndërsa Kastrioti-Laçin.