BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Sport

Kërkohet nga Bajerni dhe Mançester Junajtid, ja çmimi që klubi anglez vendos për yllin e sulmit

Kërkohet nga Bajerni dhe Mançester Junajtid, ja çmimi që

Totenhemi do të kërkojë 100 milionë paund kesh të paguara menjëherë në rast se do të shesë Herri Kejnin në merkaton e kësaj vere. Mançester Junajtidi dhe Bajerni i Mynihut janë përfolur si dy destinacione të mundshme të kapitenit të Anglisë sezonin e ardhshëm, por “spërsat” nuk dëshirojnë që ta transferojnë bomberin më të mirë të tyre te një klub rival.

Klubi shpreson që të rinovojë kontratën me 29- vjeçarin, e cila skadon në vitin 2024-ën. Por në rast se bisedimet do të dështojnë, “The Times” ka zbuluar planin e Totenhemit.

Dhe ai është që ta shesin yllin e skuadrës për minimalisht 100 milionë paund këtë verë dhe e kërkojnë një shifër të tillë kesh, në vetëm një pagesë, pra jo me këste. Në vitin 2021, Totenhemi refuzoi një ofertë prej 75 milionë paundësh, e cila bashkë me bonuset shkonte në 100 milionë paund.

Përveç Junajtidit dhe Bajernit, edhe Reali i Madridit është i interesuar për shërbimet e golashënuesit më të mirë të historisë së kombëtares angleze.

Por “spërsat” shpresojnë ende që Kejn të qëndrojë me ta dhe të thyejë rekordin e Alan Shirerit (260 gola në Premier Ligë), ndërsa sulmuesi është aktualisht në kuotën e 204 golave.

Kejn është gjithashtu golashënuesi më i mirë i historisë së Totenhemit (271 gola), por ende nuk e ka fituar trofeun e parë me klubin dhe kjo është një nga pengjet që mund të sjellë largimin e tij nga klubi.