BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x

Sport

“Kisha frikë se çdo vizitë do të...”/ Georgia Rodriges mes lotësh rrëfen momentin tragjik në jetën e saj: Kalova 3 aborte para se të humbja...

“Kisha frikë se çdo vizitë do të...”/ Georgia

Georgina Rodriges, bashkëshortja e lojtarit të njohur, Cristiano Ronaldo ka kaluar një tragjedi të rëndë e cila ka kryer tre aborte para se të humbisnin fëmijën e tyre vitin e kaluar.

Georgina priste të lindte binjakë në prill të vitit të kaluar. Dyshja mirëpritën vajzën e tyre Bella Esmeralda, por humbën vëllain binjak të Bellas, Angel.

“Sa herë që shkoja te gjinekologu natën kisha makthe sepse shqetësohesha se në çfarë pozicioni do të ishin, si do të ishte lindja, nëse do të ishte cezarian”, ka rrëfyer Georgina.

“Kisha shumë frikë në çdo vizitë. Ndihesha shumë e tensionuar sepse kisha pasur tre aborte të mëparshme dhe kthehesha në shtëpi copë-copë.”

Pas humbjes së djalit, çifti u shpreh i pikëlluar: “Me pikëllimin tonë më të thellë duhet të njoftojmë se djali ynë ka ndërruar jetë. Është dhimbja më e madhe që çdo prind mund të ndjejë.Vetëm lindja e vajzës sonë na jep forcën për ta jetuar këtë moment me pak shpresë dhe lumturi. Ne jemi të gjithë të shkatërruar nga kjo humbje dhe me mirësi kërkojmë privatësi në këtë kohë shumë të vështirë. Djali ynë, ti je engjëlli ynë. Ne do të të duam gjithmonë.”

Georgina sjell të premten sezonim e dytë të serialit të saj më Netflix ‘I am Georgina’.

“Ata kanë lindur të hënën e Pashkëve, momenti më i shumëpritur dhe kur duket sikur zemra ndalon. Bella lindi e fortë dhe e shëndetshme, por një pjesë e zemrës sime u thye. Pyesja veten se si do të vazhdoj.Unë nuk isha e përgatitur të pranoja atë që më kishte ndodhur dhe nuk isha gati t’u tregoja fëmijëve të mi për këtë. Meqenëse kisha ende pak bark, u thashë atyre se Angel do të priste akoma pak për të lindur, derisa Cris u tha atyre se Angel ishte në Parajsë”-thotë në dokumentar ajo.