BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Homeland Justice publikon foton e Yuri Kim dhe trondit me paralajmërimin e fundit

Çfarë po ndodh? Homeland Justice publikon foton e Yuri Kim dhe
x
BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x

Sport

Kishte firmosur por u vonua rrugës, mauritanezi zbarkon tek Kukësi

Kishte firmosur por u vonua rrugës, mauritanezi zbarkon tek Kukësi

Ndërkohë që merkato është mbyllur kudo në Europë në këtë moment, duket se për Kukësin në Kategorinë Superiore surprizat nuk kanë të mbaruar. Një lojtar afrikan kishte firmosur paraprakisht për tu bërë pjesë e ekipit por rruga kishte qenë e gjatë dhe e lodhshme, duke e vonuar ardhjen e tij. e megjithatë, zyrtarisht lojtari nga Mauritania ia del të veshë fanellën e Kukësi. Klubi sqaron në njoftimin e vet që lojtari e ka hedhur firmën në kontratë ende pa u mbyllur merkatoja e verës, por për arsye burokratike nuk ka mundur të jetë i pranishëm në skuadrën verilindore për më shumë se një muaj. Kukësi me në fund ka zyrtarizuar marrëveshjen me lojtarin 23-vjeçar nga Mauritaia, Abdou M’Bark El Id. I gjatë 1.89 metra, ai luan në rolin e mesfushorit, teksa është grumbulluar edhe me përfaqësuesen e vendit të tij. “Futboll Klub Kukësi njofton se mesfushori Abdou M’Bark El Id është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Futbollisti 23-vjeçar ka zyrtarizuar firmën ditën e sotme deri në verën e vitit 2025, duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër. Mesfushori nga Maurtiania ka firmosur me ekipin tonë në merkaton e verës, por vonesat me vizën kanë bërë që futbollisti të bashkohet me vonesë me ekipin. M’Bark është aktivizuar me ekipe si Concorde dhe Nuadhibou në kampionatin e tij dhe ne Numancia B në Spanjë. Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje mesfushorit M’Bark dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë. Ëelcome Filip!”