BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Sport

Kjo është skuadra e parë që kualifikohet në Botëror

Kjo është skuadra e parë që kualifikohet në

Gjermania është ekipi i parë kombëtar që kualifikohet për Kupën e Botës në Katar 2022: falë fitores 4-0 në Maqedoninë e Veriut, gjermanët marrin kryesimin e grupit dhe i bashkohen Katarit, pjesëmarrës me të drejtë e vendit pritës.

Kështu, falë edhe fitores së Rumanisë ndaj Armenisë, Gjermania e kishte të sigurt që asnjë ekip tjetër nuk do ta arrinte me pikë në ndeshjet e nëntorit, pavarësisht kombinimit të rezultateve, duke u bërë ekipi i parë që siguroi pjesëmarrjen në Katar 2022.