Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kjo nuk pritej! Jurgen Klopp “trondit” botën e futbollit

Postuar: 21/08/2019 - 16:45

Jurgen Klopp është një ndër trajnerët më të suksesshëm të Liverpoolit duke fituar mjaft që në momentin që u ul në atë pankinë.

Skuadra e tij e mbylli sezonin e vjetshëm me një rekord prej 97 pikësh duke e humbur në fund titullin kampion kundrejt Manchester City-t.

Së fundmi Liverpool fitoi Super Kupën e Europës, një përballje mes fitueses së Champions League dhe Europa League, por fill pas këtij triumfi Klopp ka bërë një deklaratë që ka tronditur jo pak ata që e duan futbollin e bukur.

Duke folur për Gianluca Di Marzio-n, e Sky Italia, Klopp është shprehur se nuk është çudi që ta lerë futbollin për një periudhë 2-3 vjeçare.

Kjo deklaratë ka ardhur papritur për të gjithë, në një kohë që ai është trajneri më i mirë për momentin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 23:01

Një sfidë e cila pritej të prodhonte gola dhe spektakël u mbyll në paqe me rezultatin 0-0.

Postuar: 17/09/2019 - 22:01

Janë mbyllur në barazim pa gola pjesët e para të dy supersfidave në Champions, Napoli-Liverpool s

Postuar: 17/09/2019 - 20:58

Interi e nis me barazim aventurën e tij në Champions League dhe shkak është bërë një lojtar &lsqu

Postuar: 17/09/2019 - 20:41

Slavia e Pragës është duke befasuar Interin në San Siro.

Postuar: 17/09/2019 - 17:56

Sot në orën 16:55 Interi e pret në “San Siro” Slavia Pragan në ndeshjen e vlefshme pë

Postuar: 17/09/2019 - 17:40

Me sulmin ndaj Nejmarit që dështoi këtë verë, Real Madrid ka ndryshuar objektiv, por jo qytet dhe

Postuar: 17/09/2019 - 17:01

Stërvitja e fundit e Juventusit para nisjes në Spanjë ka kaluar me të qeshura të mëdha.