BREAKING NEWS

Rama spastrime në PS, përzë rreth 25 deputetë, nga Bushati e Angjeli, te Ulqini, Velaj e Shameti, Majko, Xhafaj e Kodheli jashtë zonës së sigurt, ja kush ikën e kush vjen

Rama spastrime në PS, përzë rreth 25 deputetë, nga Bushati e
x

Sport

Kjo VIDEO e Elseid Hysaj që po qarkullon me shpejtësi po i habit të gjithë!

Kjo VIDEO e Elseid Hysaj që po qarkullon me shpejtësi po i habit

Mbrëmjen e kaluar, Atalanta fitoi gjysmëfinalen e Kupës së Italisë në ndeshjen përballë Napolit. Skuadra e Bergamos arriti të fitonte pas një pjese të parë e cila nisi mbarë me dy gola në minutën e 10 'dhe 16′ falë golave ??të Zapata dhe Pessina. Në pjesën e dytë, Napoli reagoi me një gol nga Lozano, por nuk ishte i mjaftueshëm për të fituar, ndërsa mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj u detyrua të linte fushën e blertë që në minutën e 42' pas një tërheqje muskulore. Por ajo që ra më tepër në sy gjatë largimit të tij nga fusha ishte një veprim i Hysaj që nuk u vlerësua si i këndshëm nga tifozët e sidomos ata shqiptarë. Mbrojtësi është kapur nga kamerat, teksa nuk ia zgjat dorën Amir Rrahmanit kur del nga fusha. Kapiteni i Kosovës tentoi t’ia jepte dorën anësorit të djathtë, i cili sa duket ishte i tërbuar me dëmtimin që pësoi.