BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Sport

Klubi i Serisë A kërkon me çdo kusht Antonio Konten, trajneri nuk është i bindur nga planet

Klubi i Serisë A kërkon me çdo kusht Antonio Konten, trajneri

Antonio Konte kërkon klub për sezonin e ardhshëm dhe mundësisht në Serinë A, me një projekt fitues. Por përpara në tavolinë ka në ofertë që nuk e bind plotësisht. Është ajo e Napolit, i cili kërkon një trajner të madh në edicionin tjetër, për t’u kthyer protagonist në luftën për titullin.

Presidenti Aurelio De Laurentis është gati të bëjë çmenduri për të bindur teknikun italian. Ky i fundit ka shprehur pëlqimin për të drejtuar një skuadër si Napoli, me një tifozeri të jashtëzakonshme që e përjeton futbollin në mënyrë të veçantë. Por dëshirat dhe realiteti janë dy gjëra të ndryshme.

Konte kërkon një rrogë shumë të lartë dhe mundësinë që të drejtojë me stilin anglez, duke bërë ai merkaton e duke zgjedhur personalisht lojtarët që dëshiron për projektin e tij. Presidenti është më pak i hapur ndaj kësaj mënyrë pune por “La Gazzetta Dello Sport” shpjegon se deri diku është gati ta bëjë këtë sakrificë. Tani i mbetet Kontes të pranojë apo jo, edhe pse për momentin po pret oferta të tjera më të rëndësishme në planin sportiv, duke qenë i ndërgjegjshëm se mrekulli si ajo që bëri skuadra nën drejtimin e Spaletit, ndodhin shumë rrallë në historinë e këtij klubi.