BREAKING NEWS

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord historik, sot kapin fundin

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj Arbër Paplekajt

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj
x
BREAKING NEWS

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e targave që fundosën ushtarin e Martinaj

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e
x
BREAKING NEWS

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i menjëhershëm nga BE

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i PD-së ja ‘plas’ në sy kandidates për ambasadore në Izrael: Nuk ju shoh për këtë post, Cv-ja juaj...

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i
x
BREAKING NEWS

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin për ushtarin e Vis Martinajt

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin
x
BREAKING NEWS

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së gjyqtares, zbardhet denoncimi i bashkëshortit të saj: Ishim në punë kur...

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së
x
BREAKING NEWS

A mund të vazhdohet pas çdo humbje, me argumentin na vodhën zgjedhjet? Gazetarja e njohur ‘zë ngushtë’ Berishën, ja reagimi i tij

A mund të vazhdohet pas çdo humbje, me argumentin na vodhën
x

Sport

Knock-outi i raundit të 3-të i jep fitoren ndaj boksierit Crossed, Kristjan Prenga hyn në histori dhe merr dy tituj

Knock-outi i raundit të 3-të i jep fitoren ndaj boksierit Crossed,

Kristjan Prenga, boksieri i njohur i peshave të rënda në ndeshjen e fundit mes kundërshtarit amerikan, Samuel Crossed ka triumfuar duke marr titullin WBA dhe NBA.

32-vjeçari shqiptar e mundi amerikanin me knock-out në raundin e tretë.

Kjo fitore ishte e 13-a për Kristjan Prengën në boksin profesionist, ndërsa të 13 janë me nokaut. Kjo fitore i hap rrugën mirditorit për të tjera ndeshje që mund të sjellin tituj edhe më të rëndësishëm. Para ndeshjes Prenga u shpreh se di pak për kundërshtarin e tij, një 35-vjeçar nga Maryland, i cili ka luftuar ekskluzivisht si një peshë e madhe.

Platforma e tij më e madhe deri më tani ishte një ndeshje e nëntorit 2021 me titullarin aktual të peshave të WBC, Badou Jack, në Dubai, ku ai humbi me nokaut në raundin e dytë.