Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kombëtarja fillon përgatitjet për sfidën me Italinë

Postuar: 20/03/2017 - 20:02

Kombëtarja nisi përgatitjet për ndeshjen me Italinë mbrëmjen e së hënës. Grupi nuk ishte i plotë. Odise Roshi, Bekim Balaj dhe Jahmir Hyka pritet të jenë në stërvitje prej të martës.

Kapiteni Ansi Agolli dhe Amir Abrashi zhvilluan seancën e parë, por nuk ka asgjë për t’u shqetësuar.

Kuqezinjtë në ditët në vijim do të rrisin ngakesën duke zhvilluar dy seanca në ditë. Ata do të qëndrojnë në Durrës deri mesditën e së enjtes.

Ndeshja me Italinë do të luhet të premten në stadiumin “Renco Barbera”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2017 - 07:42

Pas akuzave të talentit shqiptar nga Maqedonia, Enis Bardhi, i cili deklaroi për mediat sportive se kishte dashur të luante për Shqipërinë por kishte hasur në heshtjen e zyrtarëve të saj, madje duke i vënë gishtin Redi Jupit, kanë reaguar edhe zyrtarët e federatës dhe këtë herë është menaxheri i FSHF-së ng

Postuar: 20/09/2017 - 07:39

Skënderbeu që luan në fazën e grupeve të Ligës së Euros dhe konsiderohet edhe si favoriti kryesor për të fituar titullin kampion këtë edic9ion, u ndal në mënyrë të papritur nga

Postuar: 20/09/2017 - 07:37

Sulmuesi Edgar Çani debutoi në Kategorinë Superiore, por pa lënë gjurmë në ndeshjen e parë të tij, nisur dhe nga fakti se vinte nga një dëmtim jo i lehtë ku qëndroi për shumë ja

Postuar: 20/09/2017 - 07:34

Kryendeshja e javës së dytë e luajtur në “Selman Stërmasi” është shoqëruar para dhe pas duelit me ngjarje interesante që kanë tërhequr vëmendjen e shikuesve dhe të m

Postuar: 19/09/2017 - 07:39

Një nga lojtarët shqiptarë që spikati në javën që lamë pas ishte padyshim mbrojtësi Ivan Balliu, i cili është pjesë e Metz në kampionatin francez të Ligue 1.

Postuar: 19/09/2017 - 07:34

Video Asisten Reffery (VAR) po prodhon polemika të mëdha. Përdorimi i teknologjisë në futboll, konkretisht ai i VAR, jo pak herë ka prodhuar debate.

Postuar: 19/09/2017 - 07:33

Më 6 tetor Shqipëria do të luajë kundër Spanjës në stadiumin e Hercules, i cili ka një kapacitet prej 30 mijë vendesh.