BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x

Sport

Kombëtarja merr lajm të keq, Uzuni dëmtohet e rrezikon të mos luajë

Kombëtarja merr lajm të keq, Uzuni dëmtohet e rrezikon të

Mungesat e shumta kanë alarmuar në veçanti trajnerin Reja dhe ndihmësit e tij, ndërkohë që mungesa e titullarëve mund të shkaktojë dobësim të objektivave të përfaqësueses në këtë fazë finale të edicionit në Ligën e Kombeve. Në fakt, Kombëtarja kuqezi nis dje grumbullimin për t’u përgatitur për ndeshjet e Nations League kundër Izraelit në transfertë më 24 shtator dhe ndaj Islandës në shtëpi më 27 shtator. Ndërsa një pjesë e djemve “kuqezi” tashmë janë bashkuar me trajnerin Edoardo Reja, duket se jo të gjithë janë në formën optimale. Reja rrezikon të mos ketë në dispozicion për këto dy ndeshje sulmuesin me ecurinë më të mirë dhe më produktivë në gola, në skuadrën ku luan. Myrto Uzuni mësohet se ka shfaqur shqetësime dhe është duke u mbajtur nën mbikqyrje nga stafi i Kombëtares. Një lajm shumë i keq ky për Rejën, duke ditur në gjashtë javë të La Liga 2, Uzuni ka realizuar plot 6 gola dhe me këtë ecuri mund t’i ndihmonte shumë “kuqezinjtë”, megjithatë pritet për të parë nëse deri më 24 shtator do jetë i gatshëm të luajë. Stafi ka ende shpresë se ai mund të rikuperohet në kohë, por situata do të shihet më mirë të mërkurën, apo ndoshta me shumë gjasë të enjten.