BREAKING NEWS

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr masat e reja për të kufizuar përhapjen e Covid, mbyllen universitetet dhe konviktet, ja çfarë pritet të ndodhë me baret dhe restorantet në Shqipëri

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr
x

Sport

Kombëtarja shqiptare niset drejt Kazakistanit

Kombëtarja shqiptare niset drejt Kazakistanit

Kombëtarja Shqiptare e futbollit është nisur sot për në Kazakistan, për ndeshjen e 11 tetorit, në kuadër të Ligës së Kombeve. Para nisjes, janë marrë edhe përgjigjet e tamponave, ku të gjithë kuqezinjtë kanë rezultuar negativë ndaj COVID-19. Shqipëria do të zhvillojë dy ndeshje në transfertë, të parën ne Kazakistan më 11 tetor dhe tre dite më pas në Lituani më 14 tetor. Pasditen e djeshme ka bërë edhe provat e fundit në lidhje me formacionin që mund të zbresë nga minuta e parë në Almati të Kazakistanit, të dielën me start nga ora 15:00 (me orën shqiptare).