BREAKING NEWS

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK, nëse Kraja nis goditjen e Berishës dhe Metës rrezikohet të ketë destabilitet

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente sekrete, së shpejti qeveria e Shqipërisë do të ekspozohet

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente
x
BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x

Sport

Kombëtarja U-18 e basketbollit fiton divizionin C të Europianit

Kombëtarja U-18 e basketbollit fiton divizionin C të Europianit

Kipi kombëtar i basketbollit për djem të moshës U-18, realizoi një sukses të rëndësishëm ndërkombëtar pasi fitoi Divizionin C të Europianit të kësaj moshe, duke bërë një ngjitje cilësore jo vetëm në performancë dhe rezultate, por duke dhënë një sinjal të qartë se basketbolli shqiptar i djemve po bën progres edhe jashtë vendit. Sot në mbrëmje ata mundën Monakon me shifrat 93-78. Vendimtare për Shqipërinë ishte perioda e parë dhe e katërt, të cilat kuqezinjtë i fituan respektivisht 25-15 dhe 24-12. Dy dhjetëminutëshat e mesëm u fituan nga Monako me shifrat 29-28 dhe  22-16. Gjithsesi, diferenca e dy periodave të tjera ishte në favor të ekipit tone kuqezi. Një ecuri e tillë tregon realisht progres dhe natyrisht që basketbolli shqiptar meriton më shumë edhe në arenën ndërkobëtare. Më i miri në finale për ekipin shqiptar ishte Enzo Zotaj, që shënoi 41 pikë,realizoi 3 asiste e 8 ribaunde, shifra jashtëzakonisht të larta për një ndeshje finale të këtij niveli. E emocionuar nga ky sukses, ministra eArsimit dhe Sportit, Evis Kushi, ndau në rrjetin social “facebook” gëzimin për këtë sukses. “Një tjetër medalje ari për Shqipërinë.Për herë të parë ekipi shqiptar në basketboll për djem U18 fitoi bindshëm dhe me një lojë të bukur ndaj ekipit të Monakos, duke zënë vendin e parë në Turneun Evropian U18 për djem, divizioni C 2022, zhvilluar në San Marino”, shkruan shkurt por me mesazh domethënës ministrja e Sportit, EvisKushi.