Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë Ramës dhe Bashës: Ju jeni pala përgjegjëse, mos harroni marrëveshjen e ...

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë
x

Sport

Kombëtarja U-21 bën mrekullinë / Përmbys mes spektaklit Andorrën

Kombëtarja U-21 bën mrekullinë /  Përmbys mes spektaklit

Kombëtarja Shpresa vijon të gëzojë një formë fantastike. Ekipi i drejtuar nga Alban Bushi ka triumfuar me përmbysje 3-1 ndaj Andorrës në sfidën e vlefshme për kualifikueset e Europianit.

Skuadra iberike kaloi e para në avantazh në minutën e 2-të, falë një penalltie të fituar në sekondën 50.

Kuqezinjtë duhet të prisnin pjesën e dytë, për të realizuar fitoren e madhe.