BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Sport

Konte do të largohet nga Totenhemi në fund të sezonit

Konte do të largohet nga Totenhemi në fund të sezonit

Në Premier League është e vështirë të bësh sukses në vijimësi, për shkak të rivalitetit shumë të madh që ka kampionati anglez, aty ku ka të paktën 6 ekipe që e nisin garën si pretendente për titull. Në këtë kuadër, presioni tek pankinat është shumë i madh. Ndërkohë, eksperti italian i transferimeve Xhianluka Di Marzio konfirmon se Antonio Konte do të largohet nga Totenhem në fund të sezonit. Trajneri italian nënshkroi një marrëveshje 18-mujore në nëntor 2021 dhe tani pritet të largohet nga Londra Veriore kur kontrata e tij të skadojë në qershor. Eksperti italian i transferimeve, ka pohuar se ish -trajneri i Interit dhe Juventusit me siguri do të largohet nga Spurs gjatë verës. Konte është lidhur me një lëvizje te Juventusi, por Zonja e Vjetër mund të mos luajë as në Evropë sezonin e ardhshëm pas një zbritjeje prej 15 pikësh në Serie A. Sipas “Gazzetta”, edhe UEFA mund të marrë masa kundër “Bianconerëve” duke i ndaluar ata nga garat evropiane për një ose më shumë sezone. Konte ka drejtuar Zonjën e Vjetër dhe Interin, duke fituar tituj të Serie A. Është teknik fitues, por këtë herë mund të tërhiqet.