BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Sport

Kontrata i skadon në qershor, Al Khelaifi i ofron Mesit rinovim me financa sheikësh

Kontrata i skadon në qershor, Al Khelaifi i ofron Mesit rinovim me financa

Lojtari më i mirë në botë aktualisht, në mënyrë absolute, Lionel Mesi, njëherësh një nga më të mirët e historisë së futbollit, është në bisedime me klubin e vet Paris San Zhermen për zgjatje të kontratës. Në fakt, merkato e janarit është drejt fundit, ndërsa në shtëpinë e PSG po mendojnë seriozisht për të ardhmen dhe për merkaton e verës. PSG sheh përpara një muaj shumë të rëndësishëm për fatet e sezonit, por edhe për një pjesë të konsiderueshme të skuadrës, duke nisur nga trajneri. Kjo pasi në Paris kërkohet me çdo kusht Champions League, por në këtë “valle” i vetmi i cili nuk rrezikon është Lionel Mesi. Argjentinasi është informuar se klubi ka shprehur dëshirën për të vijuar bashkëpunimin dhe se këta të fundit kanë nisur nga puna për të gjetur gjuhën e përbashkët që Kampioni i Botës të rinovojë kontratën e cila skadon në qershor. Në dukje nuk ka shumë gjëra të ndërlikuara, por sipas medieve franceze, Mesi i ka kërkuar klubit kohë për të vendosur dhe kjo është përkthyer në disa versione. Fillimisht argjentinasi ashtu si parizienët kërkojnë të triumfojnë në Champions, që duket se do të jetë një faktor i rëndësishëm, ndërsa disa kilometra më larg, në Spanjë ende besojnë se Lionel Mesi po mendon dhe dëshiron rikthimin te Barcelona. Ajo çfarë nuk është problem në këtë mes është kontrata e re, sa i përket kushteve financiare, pasi Al-Khelaifi është i gatshëm t’i plotësoj çdo dëshirë sulmuesit dhe tani fjala e fundit i takon Lionel Mesit. Ndërkohë, në prag të kandidaturës për Kampionatin Botëror 2030, Arabia Saudite synon ta sjellë në ligën e saj edhe Lionel Mesin. Këtë e ka bërë të ditur sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të këtij vendi, Ibrahim Alkasim. “Për momentin, nuk di asgjë për një arritje eventuale të Mesit. Mirëpo, nuk e fsheh faktin se si Federatë e Futbollit duam që një ditë ta kemi atë në kampionatin tonë. Ideja e jonë është që të përmirësohemi gjithmonë dhe natyrisht se do të na pëlqente t’i shohim Ronaldon dhe Mesin duke luajtur në të njëjtën ligë. Por, për momentin nuk dimë asgjë”, deklaroi Alkasim në një intervistë për “Sky Sports”. Ronaldo iu bashkua së fundmi ekipit Al-Nasr, me të cilin nënshkroi kontratë për dy vjet e gjysmë, ndërsa thuhet se do të paguhet deri në 200 mln euro në vit. Kurse, Mesi po i kalon muajt e fundit të kontratës me Paris San Zhermen dhe arabët shpresojnë që shtatë herë fituesi i Topit të Artë të mos e vazhdojë kontratën me parisienët dhe ta transferojnë atë në Al-Hilal, i cili e do më së shumti kampionin e freskët të botës.