BREAKING NEWS

Kamerat e sigurisë kapin pamje tronditëse nga resorti në Shijak për vrasjen e Jan Prengës, autorët dalin me kazma dhe lopata për të groposur trupin

Kamerat e sigurisë kapin pamje tronditëse nga resorti në Shijak
x

Sport

Koret raciste ‘shpërthyen’ ndaj tij, sulmuesi i njohur bën veprimin që nuk pritej

Koret raciste ‘shpërthyen’ ndaj tij, sulmuesi i njohur bën

Futbollisti që është prekur së fundmi nga fenomeni i racizmit, është sulmuesi brazilian Taison, i cili aktivizohet tek ukrainasit e Shaktar Donjetskut. Ekipi i sulmuesit brazilian luante ditën e sotme derbin, ndaj Dinamos së Kievit, me këta të fundit që triumfuan me rezultatin 1-0. Në minutën e 86’, tifozët e Dinamos nuk i kursyen koret raciste në drejtim të brazilianit Taison.

Ky i fundit i irrituar nga thirrjet në drejtim të tij, mori topi dhe e gjuajti nga tifozët, duke iu drejtuar edhe gishtin e mesit. Menjëherë arbitri e ndëshkoi me karton të kuq lojtarin për gjestin, ndërsa ky i fundit u largua nga fusha e lojës me lot.