BREAKING NEWS

795 raste të reja me koronavirus 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë jep detajet

795 raste të reja me koronavirus 24 orët e fundit, Ministria e
x

Sport

Koronavirusi “frikësoi” derbin, FSHF merr vendimin përfundimtar për ndeshjen Partizani-Tirana

Koronavirusi “frikësoi” derbin, FSHF merr vendimin

Merret vendimi përfundimtar nga FSHF për derbin Partizani-Tirana.Situata kaotike tek të kuqtë vendosi në dyshim zhvillimin e ndeshjes së sotme në orën 20:45 në “Air Albania”.

Por pak minuta më parë FSHF ka konfirmuar zyrtarisht për “Panorama Sport” se përtej situatës ku pesë lojtarë të kuq kanë rezultuar pozitiv me Koronavirus, është rënë dakord që takimi të luhet në orën e programuar dhe të mos ketë shtyrje.

Sot derbi rikthehet në stadiumin e ri, por pa praninë e tifozëve.