Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Sport

Koronavirusi i ka vënë përposht, shtyhet një ndër eventet e mëdha sportive të vitit

Koronavirusi i ka vënë përposht, shtyhet një ndër

Çmimi i Madh i Kinës në “Formula 1”, i programuar për më 17-19 prill në Shangai, është shtyrë, për shkak të frikës nga epidemia e virusit vdekjeprurës.

Promovuesi i garës “Juss Sports Group” kërkoi zyrtarisht shtyrjen e garës, pas konsultimit me Federatën e Automobilizmit dhe Motoçiklizmit në Kinës dhe autoritetet sportive në Shangai.

Duke parë emergjencën shëndetësore globate të ngritur nga OBSH-ja, “Formula 1” dhe “Fia” vendosën të pranojnë kërkesën për ta shtyrë garën, për të siguruar shëndetin dhe sigurinë e personelit, pjesëmarrësve dhe të fansave.