BREAKING NEWS

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr masat e reja për të kufizuar përhapjen e Covid, mbyllen universitetet dhe konviktet, ja çfarë pritet të ndodhë me baret dhe restorantet në Shqipëri

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr
x

Sport

Koronavirusi 'i prish' të gjitha/ Publikohet formacioni me futbollistët më të shtrenjtë në botë

Koronavirusi 'i prish' të gjitha/ Publikohet formacioni me

Formacioni me futbollistët më të shtrenjtë në botë ka pësuar shumë ndryshime, duke filluar me krizën e pandemisë COVID-19, uljen e çmimeve të lojtarëve dhe një merkato të transfereve më të gjatë se zakonisht.Merkato është mbyllur tashmë në shumë liga dhe vlerat e lojtarëve kanë ndryshuar.

Sipas “Transfermarkt”, formacioni më i shtrenjtë në planet përmban lojtarë nga 4 ligat kryesore europiane. Liverpooli ka më së shumti lojtarë në formacion me gjithsej tre prej tyre të përfshirë. Më pas duke vazhduar me Bayern Munich, Manchester City dhe PSG që kanë nga dy lojtarë dhe Juventus së bashku me Atletico Madridin me nga një lojtar.

Kështu duket formacioni më i shtrenjtë në planet:

Oblak (Atletico Madrid) – 90 milionë euro

Trent Alexander-Arnold (Liverpool) – 110 milionë euro

Virgil van Dijk (Liverpool) – 80 milionë euro

Matthijs de Ligt (Juventus) – 70 milionë euro

Alphonso Davies (Bayern Munich) – 80 milionë euro

Joshua Kimmich (Bayern Munich) – 85 milionë euro

Kevin de Bruyne (Manchester City) – 120 milionë euro

Sadio Mane (Liverpool) – 120 milionë euro

Raheem Sterling (Manchester City) – 128 milionë euro

Neymar (PSG) – 128 milionë euro

Kylian Mbappe (PSG) – 180 milionë euro. 

Koronavirusi 'i prish' të gjitha/ Publikohet formacioni me